|  MN  |  Zostaw komentarz

Za/trzymane – kolejny wernisaż wystawy przed nami

grafika nadesłana

Miejski Ośrodek Kultury wspólnie ze Związkiem Polskich Artystów Fotografików serdecznie zaprasza do udziału w wystawie fotograficznej „ZA/TRZYMANE” , której wernisaż odbędzie się 6 kwietnia, o g. 18.00, w Galerii w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.

Jest to wspólna prezentacja szerokiego spektrum postaw twórczych w medium fotografii artystek i artystów z Wielkopolskiego Okręgu  Związku Polskich Artystów Fotografików. Wstęp wolny.

Projekt fotograficzny „ZA/TRZYMANE” jest jednym z kilku odsłon w ramach MOMENT festiwal, formuły prezentacji w domenie sztuk wizualnych w Poznaniu i najbliższej okolicy. Festiwal ten powstaje, aby zachęcać do spotkania się i prowadzenia dialogu między fotografami. W tym roku meritum wydarzenia przeniesione są na większą skalę dzięki współdziałaniu młodych twórców z Poznania wraz ze Związkiem Polskich Artystów Fotografików, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie, Studencką Agencją Fotograficzną, Fundacją Pix.house, Jeżyckim Centrum Kultury i Galerią Rozruch. Kuratorem wystawy jest Marek Lapis.

Żyjemy w czasach wszechogarniającego nas nadmiaru: myśli, zdarzeń, pragnień, wyzwań, pojęć, nakazów i oczekiwań. Trudno dzisiaj w pędzącym wokół nas świecie zatrzymać się chociaż na chwilę, aby zajrzeć w głąb siebie i nabrać refleksji. Pole sztuki, a w szczególności medium fotografii artystycznej są w pełni pokazać bogactwo tego co cenne, a często ukryte i przemilczane. Warto uwolnić więc te „za/trzymane” wartości i idee na zewnątrz, aby wybrzmiały pełną siłą i paletą emocji w formie wizualnej. Fotografia jest najbardziej otwartym i zrozumiałem medium komunikacji niewerbalnej, swobodnie przekraczającym granice języka, państw czy narodów.

Dziś niemal niemożliwym do ukrycia jest wpływ który wywiera na nas rzeczywistość w jakiej się znajdujemy. Wystawa „ZA\TRZYMANE” pozwoli w artystycznej formie wyzwolić te pozytywne pokłady idei i tęsknot na zewnątrz, podzielić się nimi z resztą społeczności. Wymienić postawy, zdania i wartości głęboko w nas tkwiące, jako wyjątkowy pomost z innymi twórcami – nabierając refleksji z pełną uważnością nad tym co zapomniane, a wartościowe. Ta wymiana wytworzy bardzo cenną i o wysokim potencjale platformę dyskusji w eklektycznym polu sztuki „tu i teraz”.

„Fotografia jako potężne medium wyrazu i komunikacji oferuje nieskończoną różnorodność postrzegania, interpretacji i działania” Ansel Adams

Artystki i artyści prezentujący prace:

 1. Michał Adamski
 2. Artur Bilewski
 3. Wojciech Beszterda
 4. Andrzej P. Florkowski
 5. Anna Gregorczyk
 6. Marlena Grewling
 7. Tytus Grodzicki
 8. Paweł Kosicki
 9. Marek Lapis
 10. Zdzisław Mackiewicz
 11. Marek Noniewicz
 12. Zdzisław Orłowski
 13. Marcin Pawlik
 14. Adam Polański
 15. Antoni Rut
 16. Piotr Spek
 17. Dawid Stube
 18. Waldemar Stube
 19. Krzysztof Ślachciak
 20. Waldemar Śliwczyński

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.