|  MN  |  Zostaw komentarz

Merlin Mongoł po raz kolejny

Teatr Wszelki Wypadek wystawia adaptacje sceniczne utworów epickich. Tym razem teatr prowadzony przez Tomasza Kujawskiego – ważną postać dla gnieźnieńskiego teatru amatorskiego – zaprezentuje sztukę „Merylin Mongoł”, już 26 kwietnia o g. 19.00 do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

W 2017 r. była to „Zbrodnia i kara”, oparta na motywach powieści Fiodora Dostojewskiego, a w 2018 r. „Sala nr 6” oparta na motywach opowiadania Antoniego Czechowa.

W 2019 r. „Bracia Karamazow” na motywach powieści Fiodora Dostojewskiego, w 2020 „Myszy i ludzie” na motywach powieści Johna Steinbecka, a w 2022 „Emigranci” na podstawie dramatu Sławomira Mrożka.

Poza tym w ostatnich latach wystawiane były przez Tomasza Kujawskiego monodramy: „Dojrzałość niedojrzałości” na podstawie fragmentów dziennika Witolda Gombrowicza, „Msza za miasto Arras” na motywach powieści Andrzeja Szczypiorskiego oraz „Pasterz” na podstawie fragmentów „Wielkiego kazania księdza Bernarda” Leszka Kołakowskiego.

Tym razem widzowie zobaczą spekatkl „Merlin Mongoł” na podstawie dzieła Nikołaja Kolady “Merylin Mongoł”, w reżyserii: Tomasza Kujawskiego.

Wystepują: Kalina Jankowiak, Cecylia Jankowska, Jakub Dorobiała, Paweł Gic, Edyta Drella.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.