|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Dzień strażaka w muzeum w Dziekanowicach

Zapraszamy do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego na spotkanie ze strażakami. Pretekstem do zaprezentowania ich pracy jest święto, które przypada  4. maja, kiedy obchodzone jest wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków.

Organizatorzy zaprosili drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z Łubowa, Owieczek, Lednogóry, którzy zaprezentują współczesny i historyczny sprzęt strażacki. Natomiast OSP Stawiszyn przybliży tradycję straży grobowej, która sięga końca XIX wieku.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.45 zbiórką drużyn OSP przy kaplicy z Lasów Grabskich. 11.00 ruszą defiladą spod kaplicy do wsi, kończąc pod kościołem. Od godz. 11.15 w określonych godzinach  – pokaz Straży grobowych przed kościołem z Wartkowic z towarzyszeniem Orkiestry Dętej OSP z Książa Wlkp. Kolejne pokazy: 12.00. 13.00 i 14.00.

Przez cały czas trwania imprezy na centralnym placu muzealnej wsi obozowiska będą miały drużyny OSP z Łubowa, Owieczek i Lednogóry. Wstęp: 20/15 zł (do 7 lat gratis).

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.