|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Gnieźnianie nominowani do nagrody Grand Press Photo

fot. Mikołaj Szymkowiak

Wśród 56 fotografów z Polski, do najbardziej prestiżowego polskiego konkursu fotoreporterskiego zakwalifikowało się trzech mieszkańców naszego powiatu.

W tym roku odbędzie się dwudziesta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo. Jury zakwalifikowało do udziału w finale 233 zdjęcia od 56 autorów, które zostały podzielone na różne kategorie – w zależności od tego, czy są to pojedyncze fotografie czy serie dokumentalne, opowiadające o konkretnej tematyce.

Do kategorii „Ludzie” przyjęte zostały dwa pojedyncze zdjęcia gnieźnian, mających już na swoim koncie uznania za dorobek fotograficzny:

  • Dawid Stube z fotografią aktorki Lidii Sadowej podczas przygotowań do roli, trzymającej swoje dziecko na kolanach.
  • Waldemar Stube z fotografią Nadii z córkami, które było częścią większego projektu, prezentowanego w ub. roku, opowiadającego o uchodźcach z Ukrainy

Do konkursu zakwalifikował się także w kategorii Young Poland (pełnoletni do 26. roku życia) pochodzący z Czerniejewa Mikołaj Szymkowiak, uczeń gnieźnieńskiego Technikum TEB, który otrzymał nominację za serię zdjęć wykonaną w Schronisku dla Zwierząt w Gnieźnie. Młody adept fotografii, który trafił do tak prestiżowego konkursu, opowiada w niej o trudnościach w codziennym życiu, walce o przetrwanie czworonożnych podopiecznych w tym ośrodku i ofiarności pracowników.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments



© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.