|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

„Ryt liturgiczny koronacji królewskiej” – wykład w Muzeum

W najbliższą sobotę 18 maja w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbędzie się kolejny wykład z cyklu spotkań przygotowujących do 1000. rocznicy koronacji.

W najbliższą sobotę, tj. 18 maja 2024r. o godz. 11:00, zapraszamy na kolejną wystawę oraz wykład poświęcone milenium pierwszej koronacji królewskiej w Polsce. Tym razem naszym prelegentem będzie ks. kan. dr Michał Sołomieniuk, Dyrektor Archiwum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, który wygłosi wykład pt. „Ryt liturgiczny koronacji królewskiej”.

– Wyłącznie w dniu otwarcia wystawy udostępnimy dla Państwa niezwykłe dzieło jakim jest Złoty Kodeks Gnieźnieński – ewangelistarz z ostatniej ćwierci XI wieku, którego fundatorem mógł być król Bolesław Śmiały – informują organizatorzy. Zabytek należy do zbiorów Archiwum Archidiecezji Gnieźnieńskiej: – W pozostałe dni na wystawie znajdziecie Państwo równie piękne i znaczące dzieło jakim jest Pontyfikał Rzeszowskiego, powstały we Włoszech w drugiej połowie XIII wieku.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.