|  MN (opr)  |  1 komentarz

Warsztat genealogiczny w Domu Powstańca Wielkopolskiego

Szukasz korzeni swojej rodziny? Chcesz dotrzeć do źródeł, dzięki którym lepiej poznasz ich losy? Nie wiesz, jak uporządkować domowe archiwum i odczytać stare rodzinne dokumenty?

Podczas tego warsztatu otrzymasz konkretne wskazówki jak rozpocząć badania genealogiczne. Dowiesz się, jakie konkretne materiały zawierają archiwa krajowe i zagraniczne i jak z nich skorzystać.

– Naprowadzimy Cię jak i gdzie otrzymać akta chrztów, małżeństw i zgonów, spisy ludności, jakie informacje można uzyskać z wniosków o odznaczenia, dyplomów, książeczek wojskowych. Dostęp do wiele dokumentów wykorzystywanych w poszukiwaniach genealogicznych jest dziś o wiele łatwiejszy niż wcześniej. Cyfrowe bazy danych zawierają bowiem ogromną ilość zeskanowanych dokumentów, a tym samym konkretnych informacji, które można uzyskać nie ruszając się z domu – informują organizatorzy.

Warsztat, zaplanowany na środę 22 maja o godzinie 18 w Domu Powstańca Wielkopolskiego, zorganizowany jest wspólnie z Wielkopolskim Towarzystwem Genealogicznym „Gniazdo”. Zajęcia są bezpłatne. Zapisy: dompowstanca@mok.gniezno.pl

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mawi
mawi
20/05/2024 18:09

Proponuje powolanie w MOKu kola zainteresowanych genealogia szczegolnie zamieszkalych przodkow przed laty w rejonie Gniezna i najblizszej okolicy. Chetnie bede uczestniczyc w takich poszukiwaniach i jestem pewna, ze wiele z nas okaze sie blizszymi lub dalszymi kuzynami!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.