|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Seniorzy i młodzi będą piknikować z literaturą

Ubiegłoroczny projekt „Promyka” – Tuwimowo

Stowarzyszenie Promyk Gniezno i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie rozpoczynają projekt edukacyjno-animacyjny pn. Literackie pikniki na trawie.

Inicjatywa będzie skierowana do najstarszych, jak i najmłodszych, a założeniem są przede wszystkim promocja literatury oraz integracja tych dwóch grup wiekowych. W ramach tego dobywać się będa spotkania i warsztaty. Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne „Promyk” wspiera w tym przedsięwzięciu MOK – organizacyjnie i merytorycznie.

– Pierwsze spotkanie będzie 24 maja o godzinie 10 w Miejskim Ośrodku Kultury. Towarzyszyć nam będzie zespół folklorystyczny Obertas, na który zapraszamy. Następne spotkanie będzie 29 maja o godzinie 10 w Parku Trzech Kultur, gdzie zaprosimy uczniów szkół podstawowych, terapeutycznych. Będzie to projekt międzypokoleniowy dla członków stowarzyszenia „Promyk” i będziemy się z młodzieżą rozwijać, czytając utwory różnych naszych autorów – mówiła Halina Dyc z „Promyka”. Zwieńczeniem będzie wrześniowy piknik literacko-rekreacyjny w Powidzu.

– Jest to projekt, który został poświęcony międzypokoleniowemu czytaniu, czyli zbliżenia warstwy senioralnej do tego pokolenia wnuków. Mamy tę literaturę dziecięcą bardzo rozbudowaną – mamy Jana Brzechwę, Kornela Makuszyńskiego, potrafimy też wspomnieć o Melchiorze Wańkowiczu. Jest to twórczość, gdzie dzisiejszy seniorzy bardzo dobrze sobie radzą, ale mamy też to pokolenie młode, czyli to co czytają wnuki – mówił Dariusz Pilak, dyrektor MOK.

Na realizację projektu „Promyk” pozyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.