|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

I Przegląd Teatrów Plenerowych dla Dzieci „Frajdowisko Teatralne”

Teatr im. Aleksandra Fredry zaprasza do udziału w inicjatywach zaplanowanych na cały czerwiec, obejmujących różne inicjatywy kulturalne skierowane do najmłodszych.

Teatry plenerowe znane są już od starożytności. Ten wyjątkowy rodzaj spotkania poza przestrzenią sceniczną ma wymiar integrujący oraz społeczny. Zamki, ruiny, dziedzińce stanowiły idealną przestrzeń dla inscenizacji dzieł o charakterze narodowym, podkreślając istotę tematu. Dziś raczej teatry plenerowe łączą ideę spotkania „pod gołym niebem” ze sztuką performansu, cyrkiem, pantomimą czy tańcem. Dzięki tego typu widowiskom artyści wychodzą poza sztywne ramy sceny  teatralnej, nawiązują bezpośredni kontakt i dialog z publicznością, budują niepowtarzalną więź pomiędzy twórcą a odbiorcą. 

I Przegląd Teatrów Plenerowych dla Dzieci w Gnieźnie to połączenie teatru i zabawy, rozrywki i kontemplacji. Miejsce, gdzie łączą się sztuki: aktorska, plastyczna czy choreograficzna. Przegląd dedykowany jest przede wszystkim dzieciom, ale też całym rodzinom oraz dorosłym, by wszyscy wspólnie, już od najmłodszych lat, mogli doświadczać magii teatru.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.