|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

„Poznańskie Słowiki” wystąpią w katedrze

Zapraszamy w sobotę 8 czerwca na XIII Koncert Prymasowski, podczas którego wystąpi Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki”.

Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej zwany „Poznańskimi Słowikami”, to jeden z najsławniejszych zespołów chóralnych w Polsce, ceniony wysoko także poza granicami. W tym roku kończy 85 lat! „Poznańskie Słowiki” śpiewały we wszystkich niemal krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Korei Południowej oraz Japonii. Zespół nagrał kilkadziesiąt płyt, zarejestrował setki audycji radiowych i telewizyjnych, grał w dwóch filmach fabularnych. Śpiewa różnorodny repertuar, dzięki czemu zyskuje uznanie każdej publiczności.

Chór założył Stefan Stuligrosz w 1939 roku. Profesor przez 72 lata tworzył zespół o niepowtarzalnym obliczu i dorobku artystycznym. Od 2012 roku „Poznańskie Słowiki” prowadzi Maciej Wieloch. Z tym chórem jest on związany już od 1965 roku: wpierw jako śpiewak, solista, asystent Profesora, drugi dyrygent i aktualnie jako dyrektor artystyczny. Maciej Wieloch przez wiele lat pracował w poznańskim Teatrze Wielkim, dyrygując i przygotowując wiele znakomitych koncertów i spektakli. Był także wykładowcą w Akademii Muzycznej.

XIII Koncert Prymasowski odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godzinie 19 w katedrze gnieźnieńskiej. Wstęp wolny.

Poznańskim Słowikom” akompaniuje Marcin Gałęski – dyrygent, pianista i organista, aranżer, wykładowca w poznańskiej Akademii Muzycznej.

Solistami będą: Agnieszka Adamczak – sopran, ceniona zarówno w Polsce, jak i za granicą oraz Piotr Maćkowiak – solista oboista Filharmonii Poznańskiej. O muzyce opowie Antoni Hoffman.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.