|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Supermoc książek w ramach akcji czytania dzieciom

zdjęcia nadesłane

Biblioteczna lokomotywa z wagonami pełnymi książek, przez cały XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, jeździła od przedszkola do przedszkola, od szkoły do szkoły, kilka razy zatrzymała się w Domu Sąsiedzkim pod Sówką.

Ostatnią stacją było Przedszkole nr 17 „Piastowska Gromada”.  Tutaj gośćmi była Czytająca Rodzina: Daria i Maciej Polusowie oraz Piotr Wiśniewski dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. A na honorowym miejscu zasiadł sam Tygrys. A Tygryski lubią czytać i  oczywiście słuchać jak ktoś im czyta w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieci miały okazję porozmawiać z nim o książkach zgodnie z hasłem TC „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!”.

Tatusiowie Maciej i Piotr czytając głośno utwory Juliana Tuwima „Lokomotywa” i „Ptasie Radio” uświetnili kampanię #TataTeżCzyta Fundacji Powszechnego Czytania. Obydwie kampanie #Cała Polska Czyta Dzieciom i #TataTeżCzyta pokazują, że głośne czytanie ma moc budowania relacji. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna i BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej zachęcają: Tato, Wuju, Dziadku, Trenerze! Masz supermoc, o której być może nie wiesz. Jesteś dla dziecka przykładem i wzorem. Czytaj więc z dzieckiem!

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.