|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Nagroda dla kustosza gnieźnieńskiego Archiwum Archidiecezjalnego

źródło: Archiwum Państwowe w Poznaniu

W miniony poniedziałek w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się wręczenie nagród im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego.

Wyróżnienie to jest przyznawana przez wojewodę na wniosek specjalnie powołanej kapituły za wybitne osiągnięcia w pracy archiwalnej. W tym roku odbyła się siódma edycja tego przedsięwzięcia.

Nagrodę główną otrzymała Justyna Mizerka, kustosz Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie. W placówce na Wzgórzu Lecha pracuje już od 1998 roku. Wojewoda doceniła jej wielkie zaangażowanie dla placówki naukowej i to na różnych polach, m in.: w obsłudze kwerendzistów i udzielaniu informacji naukowej, w inwentaryzacji i opracowaniu zasobu.

W trakcie uroczystości nagrodę w kategorii „młody archiwista” otrzymał Krzysztof Zawacki (Archiwum Państwowe w Poznaniu), a w kategorii „całokształt dorobku” – Piotr Nowakowski (Archiwum Zakładowe Szpitala im. Franciszka Raszei w Poznaniu i in.).

Z okazji wydarzenia w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim przygotowano jednodniową wystawę z zasobu tamtejszego archiwum zakładowego, dotyczącą Gniezna i ludzi związanych z naszym miastem: nauczycieli, ludzi kultury oraz nieistniejących już zakładów pracy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzychu
Krzychu
12/06/2024 17:12

gratulacje!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.