|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Zwiedzanie bazyliki w Trzemesznie… ze smakiem

źródło: Google Street View

W najbliższą sobotę z okazji święta Szlaku Piastowskiego, otwarte zostaną wszystkie drzwi perły Szlaku – bazyliki trzemeszeńskiej.

Podczas spaceru z przewodnikiem, który rozpocznie się o godz. 10.00, będzie okazja usłyszeć legendy o najdawniejszych dziejach Trzemeszna, zwiedzić wystawę archeologiczną oraz zajrzeć do podziemi świątyni.

Ale to nie wszystko! Tegorocznej VII edycji „Weekendu na Szlaku Piastowskim” przewodzi piastowska strawa. Dlatego też dla wszystkich, którzy pojawią się na spacerze z własnoręcznie wykonanym preclem (technika dowolna) przygotowane będą piastowskie upominki. Organizatorzy liczą na inwencję.

Główne obchody wydarzenia rozpoczną się o godz. 13.00 na terenie Małego Skansenu (Ostrów Lednicki) w Dziekanowicach. Na uczestników czekać będą degustacje piastowskiej strawy, stoiska promocyjne obiektów Szlaku Piastowskiego, koncert muzyki dawnej, warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych, gry plenerowe, animacje, zwiedzanie z przewodnikiem oraz wiele innych atrakcji.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.