|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

„Żywy skansen” w Dziekanowicach

zdjęcie nadesłane

Wielkopolski Park Etnograficzny zaprasza w najbliższą niedzielę na coroczną imprezę pn. „Żywy Skansen”, podczas którego odtworzone zostanie w pełni życie na dawnej, wielkopolskiej wsi.

Podczas tego wydarzenia przybliżone zostaną sfery dawnego życia wsi. Odbywać się to będzie poprzez żywą prezentację rzemiosł, rękodzieła i zajęć gospodarskich inscenizowanych w obejściach skansenu oraz wnętrzach domów. Wszystko to w niedzielę 7 lipca 2024 r. w godzinach od 10.00 do 18.00:

  • rzemiosło: garncarstwo, kołodziejstwo, plecionkarstwo z wikliny, korzenia i rogożyny
  • rękodzieło: hafty snutkowy, hazacki i pałucki, koronka frywolitkowa, ozdoby ze słomy i papieru, plecionki ze słomy, kwiaty z bibuły, rzeźba
  • zajęcia gospodarskie: kręcenie powrozów, glinowanie ścian, ciosanie koryta
  • zajęć domowych: ogrzewanie mleka na ser, odwirowywanie śmietany, przędzenie wełny na kołowrotku, gręplowanie runa owczego, szydełkowanie, wyszywanie makatki, szycie ręczne i maszyną Singer

Istotnym elementem całodniowych pokazów są występy zespołów folklorystycznych prezentujących różnorodność strojów, tańców, przyśpiewek i zwyczajów z Wielkopolski – w tym roku zaprezentują subregion kaliski: Zespoły Pieśni i Tańca „Morzyczanie” i „Ołobok”, Piękna Kompania Mateusza Raszewskiego oraz Kapela Tomczyków z Mroczek Małych. Dla dzieci wystąpi Studio Teatralne Blum z przedstawieniem „Blumowy koncert wakacyjny”.

Na okólniku obok plebanii odbywał się będzie kiermasz wyrobów rękodzielniczych.

Serdecznie zapraszamy – wejście biletowane: 30 normalny, 20 ulgowy, do 7 lat darmowy. Bilety online.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.