Ostatnim wydarzeniem kulturalnym w grudniu w CK eSTeDe będzie coś wyjątkowego – słuchowisko. Swoją opowieść o losach zwierząt opowie Michał Karczewski, aktor Teatru Fredry w Gnieźnie.
Na wydarzenie zapraszamy 16 grudnia o godz. 18.00 do naszej Sali widowiskowej. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w sekretariacie.
To zróżnicowany w swojej formie cykl autorskich opowiadań inspirowanych historiami ludzi i zwierząt z powiatu gnieźnieńskiego, który pod koniec roku zostanie wydany w postaci bezpłatnego audiobooka na platformie YouTube. Istotą materiału są ludzie z wielkopolskiego podwórka w zestawieniu ze zwierzętami pozaludzkimi – ich historie, relacje, postawy, dramaty, szczęście. Każdy z nas ma z nimi styczność. Co nas łączy? Co dzieli? Co daje opieka nad zwierzętami? Co człowiekowi? Co zwierzętom? Tobie? Twojemu sąsiadowi? Twojej siostrze? Czego boją się mieszkańcy Pobiedzisk? Jaki wpływ na rozwój dziecka ma obecność zwierząt w domu? Jak walczy się z afrykańskim pomorem świń w województwie Wielkopolskim? Czy wiemy jak dbać o ich dobrostan? Czy czujemy tak samo? Czy potrafimy przekazać miłość do zwierząt? Do wszystkich? Do wybranych? Dlaczego jedne stawiane są wyżej od drugich? Czy pomagając, możemy szkodzić? PSYchoza to cykl, w którym może się zdarzyć wszystko. Na co dzień pędzimy, jesteśmy przebodźcowani. PSYchoza to przystanek. Minuty wytchnienia po ciężkim dniu w gnieźnieńskim zakładzie pracy. Już zinterpretowany głos dociera dobitniej, czytanie jest bezpieczniejsze. Tu nie ma taryfy ulgowej. Możesz trafić na kojącą historię albo obraz okrucieństwa z pobiedziskiego lasu, od którego nie powinno się uciekać. To zaproszenie w podróż po prawdziwym świecie, z prawdziwymi emocjami. Podróż w głąb siebie. Projekt skupia się na kształtowaniu wrażliwości wobec zwierząt, proces ten zaczyna się już od najmłodszych lat. Niestety, ale w 2024 roku w samym sercu Europy nadal wiele moglibyśmy się nauczyć w kontekście opieki i ochrony zwierząt. Aktywiści i organizacje prozwierzęce, w tym te z województwa Wielkopolskiego, zwracają uwagę na skalę problemu bezdomności, bestialskiego traktowania oraz popełnianych w wychowaniu błędów.
Mamy z tym ogromny problem. PSYchoza prowokuje do stawiania niewygodnych pytań i kształtowania odpowiednich postaw, ale nie w bezpośredni sposób.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.