|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Świąteczne trio jazzowe zagra w auli „Medyka”

Jazz koncert

Już w najbliższy piątek zapraszamy na wyjątkowy w swojej formie i wpisujący się w bożonarodzeniowy klimat koncert z udziałem czterech wyjątkowych artystów. Bilety są wciąż dostępne.

Trio Jazzowe czy jednak kwartet? Agencja Artystyczna JazzGra zaprasza do Gniezna trzech wybitnych artystów – Katarzyny Stroińskiej-Sierant (klawisze), Zbigniewa Wrombela (kontrabas) oraz Jana Adamczewskiego (saksofon). Każdy z nich ma swój dorobek artystyczny, zasługujący na szczególne uznanie. Wszyscy razem w trójkę stworzyli projekt Jazz Trio, który przyjedzie do Pierwszej Stolicy Polski z programem „Christmas Jazz”, za czym rzecz jasna kryją się muzyczne aranżacje oraz autorskie interpretacje popularnych kolęd, pastorałek i innych świątecznych utworów.

Wraz z powyższymi artystami zaprezentuje się gościnnie także Sławomir Tokłowicz, który dopełni całości, zasiadając przy perkusji.

Bilety na koncert w cenie 35 zł normalny i 25 zł ulgowy (uczniowie i studenci po okazaniu legitymacji) są dostępne w sklepie Alsen przy ul. Wyszyńskiego 13 oraz tuż przed samym koncertem. Występ odbędzie się w piątek 9 grudnia o godzinie 20 w auli „Medyka” przy ul. Mieszka I.


Katarzyna Stroińska-Sierant – pianistka, kompozytorka, aranżerka, pedagog, zawiązana z wieloma formacjami i instytucjami w kraju. Ma na swoim koncie albumy solowe oraz kilkanaście płyt zespołowych np. „Zaczarowane kolędy”, „Lutosławski-preludium do portretu”. Współpracowała z wybitnymi artystami polskiej sceny jazzowej oraz rozrywkowej np. Dorotą Miśkiewicz, Januszem Szromem, Piotrem Baronem, Maciejem Sikałą, Natalią Niemen, Mieczysławem Szcześniakiem. Jest członkiem wielu zespołów jazzowych z którymi zdobywała nagrody na festiwalach i konkursach m.in. Krokus Jazz Festiwal, Bielska Zadymka Jazzowa, Big Band Festiwal. Od 2002 r jest liderem formacji : Retro Jazz Quartet oraz Swing & Classic Trio. Zdobywczyni I miejsca na „II Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy. W 2018 r została uhonorowana medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Zbigniew Wrombel – muzyk instrumentalista, kompozytor, aranżer oraz pedagog; gra na kontrabasie i gitarach basowych. Od wielu lat zalicza sie do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak np. String Connection, Walk Away, Air Condition Zb.Namysłowskiego, Vintage Band, Spirituals and Gospel Singers. Wrombel jest basistą uniwersalnym. Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne sprawiają, że porusza się swobodnie i chętnie po różnych obszarach stylistycznych. Preferuje nowoczesny jazz akustyczny i elektryczny, zabarwiony odcieniami rhythm’n’bluesa, funkie i muzyki latynoskiej. Prowadzi własne zespoły jazzowe najczęściej tria i kwartety, chętnie bywa sidemanem.

Jan Adamczewski – saksofonista, aranżer, muzyk sesyjny. Artysta, który swobodnie czuje się w repertuarze zarówno jazzowym jak i rozrywkowym.  Jako muzyk sesyjny współpracuje z takimi artystami jak : Urszula Dudziak, Charito Vergara, Katarzyna Skrzynecka, Kasia Wilk, Mieczysław Hryniewicz, zesp. Bibobit. Brał udział w festiwalach: Orange Warsaw Festiwal, Green Town Of Jazz, Enea Spring Break – Red Bull Tour Bus. Zdobywca I miejsca na: Ogólnopolskim Festiwalu Big Bandów w Bydgoszczy (2007),  Międzynarodowym Festiwalu-Ceska Kamenica (2008) – z Big Stan Bandem.

Gościnnie wystąpi: Sławomir Tokłowicz – instrumenty perkusyjne. Jest również znanym perkusistą, pracującym w różnych stylistykach muzycznych – od folku, rocka do jazzu. Współpracował i współpracuje z takimi zespołami i artystami jak : New Day, Orkiestra Zbigniewa Górnego, Kasia Stroińska -Sierant, Swing & Classic Quartet, Gospel Joy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.