|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Specjalne wydanie Królewskiego Salonu Sztuki już 11 grudnia

Koncert z cyklu “Muzyka w Dawnej Wielkopolsce pt. „Korona baroku”zagości w murach Sali Kryształowej Starego Ratusza. Zgromadzeni słuchacze będą mogli posłuchać solistów dell’Arcadia (Michał Grześkowiak – skrzypce, Ewa Pilarska-Banaszak – skrzypce, altówka, Monika Woźniak – klawesyn).

Zadaniem cyklu “Muzyka w dawnej Wielkopolsce” jest ukazanie obrazu życia muzycznego Polski przełomu XVII i XVIII wieku. Orkiestra w ramach cyklu daje kilka koncertów rocznie, które każdorazowo ściągają liczną grupę poznańskich miłośników muzyki dawnej.

Już 11 grudnia, o g. 16.00 w Starym Ratuszu, w programie koncertu znajdą się utwory takich artystów jak: W programie utwory kompozytorów: L.A. Dornel, A. Corelli, W. F. Bach, A. Vivaldi, H. Purcell, G. F. Handel. Wstęp na wydarzenie jest oczywiście darmowy, obowiązują jednak wejściówki, które można odebrać w portierni Starego Ratusza.

Accademia dell’Arcadia – Orkiestra barokowa, wywodząca się z Poznania, która upowszechnia kulturę muzyczną XVII i XVIII wieku. Orkiestra działa nieprzerwanie od 2001 roku i ma na swoim koncie liczne koncerty oraz bogatą dyskografię. Pierwotnie orkiestra występowała pod nazwą Cameralis. Podstawowym założeniem orkiestry jest prezentowanie muzyki dawnej w szerokiej perspektywie obrzędowości, obyczajowości, teatru i historii. Zespół wpisuje się w nurt wykonawstwa historycznego, muzycy dysponują oryginalnymi instrumentami z XVII i XVIII wieku lub ich wiernymi kopiami, posługują się także dawną techniką wykonawczą i dbają o jednolitość stylistyczną i brzmieniową swoich prezentacji. Od 2021 roku szefem artystycznym orkiestry jest skrzypek i specjalista w dziedzinie wykonawstwa muzyki dawnej Michał Grześkowiak.

Zrąb zespołu tworzą poznańscy muzycy, którzy swoje teoretyczne wykształcenie łączą z wieloletnim doświadczeniem praktycznym. Wykonują muzykę dawną zgodnie z nurtem wykonawstwa historycznego i z zachowaniem oryginalnego brzmienia instrumentów.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.