|  MN (opr)  |  1 komentarz

Podsumowano 2022 rok w AKT Samuraj Gniezno

W minionym 2022 roku zawodniczki i zawodnicy gnieźnieńskiego Samuraja gościli na matach całej Polski, a także poza granicami naszego kraju, gdzie wywalczyli aż 70 medali! To kolejne znakomite osiągnięcie poparte ciężką pracą na treningach i zgrupowaniach.

Medale zdobywali na różnych szczeblach rywalizacji i w każdej kategorii wiekowej począwszy od najmłodszych dzieci (co najbardziej cieszy) aż po seniorów. Swoje umiejętności szlifowali pod okiem naszych znakomitych trenerów: głównego trenera AKT Samuraj Gniezno Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 Dan), Sensei Aleksandry Politowicz (2 Dan), Senseia Radosława Tomczaka (1 Dan) i Senseia Tomasza Majchrzaka (1 Dan). Treningi odbywały się i nadal odbywają w naszych sekcjach w Gnieźnie, Zdziechowie i Trzemesznie. Dorobek medalowy Samuraja praktycznie z każdym miesiącem się powiększał, a przedstawia się to następująco:

Zawody rangi okręgowej i wojewódzkiej (Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym – Gniezno, IV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Tradycyjnym – Tarnowo Podgórne, Wielkopolski Turniej Karate Tradycyjnego o Puchar Burmistrza Trzemeszna „Trzemeszno Cup – 2022” – Trzemeszno). Razem 36 medali w tym: złotych 12, srebrnych 9, brązowych 15.

Zawody rangi ogólnopolskiej (XXXIII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym – Zielona Góra, IX Ogólnopolski Turniej Sztuk Walki o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra, XIX Ogólnopolski Turniej w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży – Września, XII Puchar Pomorza – Sopot). Razem 24 medale w tym:
złotych 6, srebrnych 7, brązowych 11.

Zawody rangi europejskiej i światowej (XXVI Otwarte Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan – Rimini Włochy, Mistrzostwa Świata WTKU – Lublin). Razem 10 medali w tym: złotych 2, srebrnych 3 brązowych 5.

Razem 70 medali w tym: złotych 20, srebrnych 19, brązowych 31.

Oczywiście oprócz zawodów w AKT Samuraj miało także miejsce wiele wspaniałych chwil niezwiązanych tylko z rywalizacją.

W lutym odbyło się Zimowe Gasshuku wraz ze zgrupowaniem Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. W marcu nasza Akademia powitała 2 nowe czarne pasy. Egzaminy na 1 Dan z wynikiem pozytywnym zdały Natalia Szuba oraz Maja Barczak. Czerwiec 2022 to ponownie zgrupowanie Kadry Narodowej PZKT. Również w czerwcu Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno na zaproszenie JUMP NOW w Gnieźnie w ramach festynu rodzinnego z okazji „Dnia Dziecka” wzięła udział w pokazach karate. Pokaz karate Samuraje zaprezentowali również podczas czerwcowego festynu sportowego pod nazwą „Supersi na orlikach”. Sierpień to czas wakacji. Trenujący w AKT Samuraj Gniezno wraz z naszymi przyjaciółmi z Orła Poznań pojechali na obóz sportowy nad morze do miejscowości Poddąbie. Początek września to Letnie Gasshuku. Do Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Giżycku wybrali się Sensei Andrzej Zarzeczny (5 Dan) oraz Aleksandra Politowicz (2 Dan). We wrześniu została otwarta w naszej Akademii kolejna sekcja w Gnieźnie, w której prowadzone są treningi na osiedlu Winiary. Również we wrześniu, a także w październiku i listopadzie Sensei Andrzej Zarzeczny (5 Dan), Aleksandra Politowicz (2 Dan) oraz Wiktoria Łuczyńska (1 Dan) brali udział w zgrupowaniach Kadry Narodowej PZKT celem przygotowań do Mistrzostw Europy w Rimini oraz Mistrzostw Świata w Lublinie. W grudniu zawodniczka naszej Akademii Natalia Szuba została uznana „Sportowcem Roku 2022″ w Powiecie Gnieźnieńskim w Plebiscycie Głosu Wielkopolskiego tym samym awansując do finału wojewódzkiego, gdzie uplasowała się „na podium” zajmując 3 miejsce w Województwie Wielkopolskim. Podczas Gali „Orzeł Gnieźnieńskiego Sportu” Aleksandra Politowicz (2 miejsce) i Wiktoria Łuczyńska (10 miejsce) znalazły się w czołowej dziesiątce najlepszych sportowców 2022 roku. Trener naszej Akademii Sensei Andrzej Zarzeczny został nominowany do tytułu „Trener Roku”, nasza Akademia była nominowana do tytułu „Drużyna Roku”, a Alicja Muszyńska do „Odkrycia Roku”.

– Powyższe informacje którymi chcieliśmy się podzielić to namacalne dowody, że Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno rozwija się i zmierza w dobrym kierunku. Mamy głęboką nadzieję, że nadchodzący rok przyniesie naszej Akademii wiele wspaniałych chwil. Tak jak w ubiegłym roku wszystkich nietrenujących zachęcamy treningów z nami. Pamiętajmy, że treningi to przede wszystkim ruch, ale także oderwanie się od codzienności i poznawanie ciekawych ludzi. Trenującym ze wszystkich dyscyplin sportowych życzymy sukcesów, a wszystkim bez wyjątku życzymy Zdrowego, Szczęśliwego i Dobrego 2023 roku. Oss! – piszą przedstawiciele klubu:

W 2022 roku Akademię Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno reprezentowali: Alicja Arczewska, Maja Barczak, Klaudia Bednarkiewicz, Laura Biadasz, Laura Borucka, Lena Kachniarz, Franciszek Kasprzak, Lena Kiełpińska, Oskar Kordela, Nikodem Lisiecki, Wiktoria Łuczyńska, Alicja Muszyńska, Sonia Nowicka, Patryk Pajor, Kinga Pokładecka, Aleksandra Politowicz, Joanna Purol, Zofia Szablewska, Maja Szczepankiewicz, Weronika Szopińska, Natalia Szuba, Kamil Tomczak, Anna Urbanek, Agata Wencel, Karolina Wencel, Kacper Zając.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wilk
wilk
17/01/2023 15:47

Gratulacje i życzę dalszych sukcesów !!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.