|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Gnieźnianie na wojewódzkich zawodach taekwondo

Zdjęcia nadesłane

Kilka dni temu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Taekwondo, organizowane w ramach Pucharu Polski. W zawodach wzięli udział także przedstawiciele Gniezna.

W niedzielę 29 stycznia w Pogrzybowie (powiat ostrowski) na matach do walk stanęło 31 zawodników gnieźnieńsko-goślińskiego klubu Taekwon-do Humelt. Dla jedenastu z nich był to debiut w startach turniejowych. Zawodnicy z Gniezna oraz Murowanej Gośliny mogą pochwalić się sporym osiągnięciem, bowiem zdobyli łącznie aż 41 medali, w tym: 19 medali złotych, 14 medali srebrnych, 8 medali brązowych.

Wśród 31 osób znalazła się trójka kadrowiczów: Liliana Zejdlewicz (Gniezno), Borys Sokołowski (Murowana Goślina), Dominik Nowicki (Murowana Goślina), którzy wraz z końcem roku zostali powołani do kadry narodowej Polskiej Federacji Taekwondo-do. Do kadry powołany został także czwarty zawodnik Maksymin Gałka (Murowana Goślina).

– Przed nami kolejne wyzwania. W marcu zawalczymy na Mistrzostwach Kujaw w Toruniu, w kwietniu na Mistrzostwach Mazowsza, a w maju na Mistrzostwach Warmii i Mazur – informują klubowicze. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników!