|  Rafał Wichniewicz  |  2 komentarze

XX Bieg Europejski pod hasłem „Teraz Ukraina!”

Już za kilka dni ulicami Gniezna przebiegnie jubileuszowy, dwudziesty Bieg Europejski. Co roku motywem przewodnim jest któryś z europejskich krajów, a w tym roku zdecydowano, że będzie nim Ukraina.

Od blisko 8 lat każda edycja biegu związana była z jednym z państw członkowskich. Tegoroczna, jubileuszowa edycja Biegu Europejskiego wystartuje pod hasłem „Teraz Ukraina!”.

– Chcemy podkreślić naszą solidarność i wsparcie w dążeniach Ukrainy do członkostwa w Unii Europejskiej oraz docenić ich bohaterską walkę o wolność. Podobnie jak w ubiegłych latach wyszliśmy naprzeciw zawodnikom i zawodniczkom z kraju objętego wojną z Rosją i umożliwiliśmy im udział w Biegu Europejskim bezpłatnie. Jest nam niezmiernie miło, że honorowy patronat nad Biegiem Europejskim objął w tym roku Ambasador Ukrainy w Polsce pan Wasyl Zwarycz – mówi Andrzej Krzyścin dyrektor biegu.

Pomimo zwiększonego limitu miejsc, zapisy na XX Bieg Europejski zakończyły się blisko dwa tygodnie temu. Na na starcie stanie ponad 1100 zawodników: – Po raz pierwszy w historii trasa Biegu Europejskiego wytyczona została na jednej pętli ulicami Gniezna. To co cieszy  nas dodatkowo to fakt, że wśród uczestników znalazło się 17 obcokrajowców, w tym 11 z Ukrainy. Przy okazji będą mili okazję poznać historię Gniezna i zwiedzić nasze miasto – mówi włodarz Pierwszej Stolicy.

Jak co roku, dla zwycięzców w różnych kategoriach przygotowane zostały nagrody, a każdy z zawodników po przekroczeniu mety uhonorowany zostanie charakterystycznym pamiątkowym medalem oraz ukraińskim poczęstunkiem.

Miasteczko biegowe na gnieźnieńskim Rynku otwarte będzie już od godziny 14:00 kiedy to sponsorzy strategiczni: Velux i Bridgestone otworzą swoje strefy z atrakcjami przygotowanymi dla całych rodzin. W związku z tym, że główną misją Biegu jest promocja biegania wśród mieszkańców regionu oraz popularyzowanie zdrowego trybu życia i kultury fizycznej również wśród najmłodszych, jak co roku organizowany jest Bieg Przedszkolaka. W sobotę 1 kwietnia o godzinie 15:15 dzieci wezmą udział we wspólnej biegowej zabawie. Start biegu głównego o godzinie 17.

źródło: Urząd Miejski (opr)

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Teresa
Teresa
24/03/2023 08:25

Po co zmiana trasy?
A co z kibicami?
Chociaż jakiś telebim z trasy ustawić na rynku. Żeby nie było nudy.

rezigiusz
rezigiusz
22/03/2023 16:38

Widzę że Palma Wielkanocna odbija co nie którym. W tej firmie nic już nie kupię i będę odradzał kupowanie. Wiadomo o jaką firmę chodzi.

Widzę ze bardzo tęsknicie za „bukwami”© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.