|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Samuraje wracają z tarczą z Mistrzostw Polski w Lublinie

zdjęcia nadesłane

W minioną niedzielę w Lublinie zakończyły się trwające od piątku XXXIV Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym, w których wzięli udział gnieźnieńscy Samuraje.

Mistrzostwa zgromadziły w stolicy Województwa Lubelskiego kilkuset najlepszych zawodniczek i zawodników z całego kraju. W rywalizacji nie mogło zabraknąć reprezentantów Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno. Do dalekiego Lublina pojechali: Aleksandra Politowicz, Natalia Szuba, Maja Barczak, Kacper Zając oraz Oskar Kordela.  W sobotę wystartowały dziewczyny oraz Kacper w kategoriach młodzieżowców i seniorów. W niedzielę wystartował Oskar.

Rywalizację rozpoczęto od konkurencji technicznych czyli kata. W kata indywidualnym z bardzo dobrej strony pokazali się wśród młodzieżowców Natalia Szuba,  Maja Barczak i Kacper Zając. W kata indywidualnym seniorów wystartowała Ola Politowicz zajmując chyba najgorsze dla sportowca ale bardzo wysokie 4 miejsce. Po kata indywidualnym przyszła pora na kata drużynowe. W tej konkurencji wśród kobiet wystartowała nasza drużyna w składzie Ola Politowicz, Natalia Szuba i Maja Barczak. I to był pierwszy medal dla Gniezna! Dziewczyny po znakomitych walkach wywalczyły brąz! Po konkurencjach kata rozegrano fukugo. To konkurencja indywidualna i bardzo wszechstronna bowiem składa się z kitei (forma) oraz kumite. W tym elemencie rywalizacji wystąpiła tylko Ola Politowicz w kategorii seniorskiej zdobywając drugi medal stając na trzecim stopniu podium. Na sam koniec sobotniej rywalizacji przyszedł czas na kumite. Kumite indywidualne to znakomite walki Oli (senior) oraz Natalii, Mai i Kacpra (młodzieżowiec) którzy zakończyli zmagania tuż przed strefą medalową. W kumite drużynowym wystartowały nasze dziewczyny w składzie Ola Politowicz, Natalia Szuba i Maja Barczak. Po świetnych i pasjonujących walkach dziewczyny skończyły na drugim stopniu podium i z tytułem Wicemistrzyń Polski! Sobotę więc Akt Samuraj Gniezno zakończył 3 medalami.

W niedzielę rozegrano konkurencje junior i junior młodszy. To wśród juniorów wystartował Oskar Kordela. W kata indywidualnym, które było tak jak w sobotę jedną z pierwszych konkurencji dnia medalu nie zdobył. Po południu rozegrano kumite indywidualne juniorów. Nasz zawodnik niestety odpadł na etapie eliminacji . Jednak każde zawody to świetny trening i nabieranie doświadczenia które pewnie zaprocentuje w przyszłości.

Bardzo udane dla nas Mistrzostwa Polski kończymy 3 medalami  które są znakomitym osiągnięciem. Gratulacje dla naszych reprezentantów, bo już sam start w zawodach tej rangi jest zwycięstwem. Ogromne podziękowania należą się trenerowi naszej Akademii Senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu (5 Dan) za przygotowanie oraz czuwanie przy matach na których startowali nasze zawodniczki i nasi zawodnicy. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.