|  MN  |  Zostaw komentarz

Tytan zawalczy o potrójną koronę w Gnieźnie

Sezon rugby siedmioosobowego ponownie zakończy się w Gnieźnie. Już 17 czerwca na stadionie przy ulicy Strumykowej 25 Tytani spróbują zamknąć historyczny sezon trzecim złotem. Nie będzie to jednak łatwe, gdyż do Grodu Lecha zjadą doborowi rywale!

Tak jak przed rokiem, tak i w sezonie 2022/23 turniej o Puchar Polski zostanie rozegrany w Pierwszej Stolicy Polski. Tytan Gniezno może pokusić się o osiągnięcie niebagatelne, czyli triumf we wszystkich trzech rozgrywkach, w których wziął udział. Przypomnijmy, że rugbiści prowadzeni przez Roberta Bosiackiego mają na swoim koncie już zwycięstwa w Mistrzostwach Polski, a także Polskiej Lidze Rugby 7.

Bez wątpienia zdobycie medalowego hat-tricka byłoby wielkim osiągnięciem dla klubu: „Mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Z takiego założenia wychodzimy i mocno trenujemy! To byłby nie lada wyczyn wywalczyć Potrójną Koronę, bo takiego sukcesu nie odniósł jeszcze nigdy żaden klub w historii polskiego rugby 7. Choć presja jest ogromna staram się chłodzić głowy zawodników. Najważniejsze dla nas teraz jest zagrać dobre zawody. A jeśli zagramy lepiej niż przeciwnik będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Zdobyliśmy w tym sezonie Mistrzostwo Polski. To największy sukces w historii klubu
i nagroda za naszą pracę. Niestety po drodze zdarzyło się kilka kontuzji, więc o Puchar Polski nie będziemy grali w najmocniejszym składzie. Oczywiście ktoś powie, że taki jest sport, a ktoś inny zarzuci mi jakieś usprawiedliwianie się przed zawodami. Tak nie jest, chodzi mi wyłącznie o to że dalecy jesteśmy od szumnych zapowiedzi przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Natomiast serdecznie zapraszamy wszystkich gnieźnian i wielkopolan. Doping lokalnych kibiców to zdecydowanie element, który doda nam wiatru w żagle! Do zobaczenia przy Strumykowej!” – podsumowuje Robert Bosiacki, grający trener gnieźnieńskich Tytanów.

Do rywalizacji o krajowych Puchar kwalifikuje się dziewięć najlepszych drużyn Polskiej Ligi Rugby 7. Poza Tytanem w Gnieźnie zaprezentują się także chociażby zespoły Politechniki Gdańskiej Ogniwa Sopot, Posnanii Poznań, AZS-u AWF-u Warszawa czy Kaskady Szczecin. Można więc spodziewać się emocjonujących pojedynków – ciekawie zapowiadają się chociażby potencjalne derby Wielkopolski – „Do Gniezna przyjedzie 9 najlepszych zespołów Polskiej Ligi Rugby 7. Ligi, której Mistrzostwo obroniliśmy. Puchar Polski to jednak dodatkowy turniej, w którym nie liczą się żadne wcześniejsze wyniki. Turnieje w siódemkach potrafią być bardzo różne i to na każdym poziomie. Dlatego do każdego rywala podchodzimy tak jak przed finałem Mistrzostw Polski. Sprawdzamy, gramy swoje
i chcemy wyjść zwycięsko z każdego pojedynku. Nie ma tu miejsca na lekceważenie przeciwnika i tego dnia nie będzie miało znaczenia czy ktoś jest Mistrzem Polski czy nie jest. Sport potrafi zaskoczyć i nie wybacza błędów. Wierzymy, że tego dnia udowodnimy kto jest Królem Polskiego Rugby 7.” ­– podkreśla zawodnik GKR Tytan Gniezno Sebastian Graczyk.

Przed rokiem w turnieju o Puchar Polski Tytan doszedł do finału, w którym lepsi okazali się zawodnicy Rugby Wrocław. W decydującym spotkaniu nie brakowało emocji, gdyż zespół z Dolnego Śląska wygraną wywalczył dopiero w ostatniej akcji meczu! Wszyscy liczą, że 17 czerwca będzie można doświadczyć podobnych, rugbowych wrażeń, jednak tym razem zakończonych zwycięstwem Tytana!

Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców na stadion przy ulicy Strumykowej. Turnieje rugby olimpijskiego charakteryzują się rodzinną i karnawałową atmosferą – wspólnie możemy sprawić, by tak samo było w Gnieźnie! Klub przygotowuje dla kibiców dodatkowe atrakcje, takie jak: tor przeszkód, gry i zabawy dla dzieci, dmuchane zamki. Na turnieju pojawią się wolontariusze z psami z gnieźnieńskiego schroniska. Do tego klub zaprasza do kącika gastronomicznego oraz na stoisko ze sprzętem do rugby. Każdy zainteresowany będzie mógł się dowiedzieć więcej na temat gnieźnieńskiego klubu, Akademii Młodych Tytanów i możliwości dołączenia do drużyny! Dokładny plan godzinowy turnieju podany został poniżej. Turniej trwać będzie prawie cały dzień, więc rywalizację będzie można obserwować w godzinach południowych, popołudniowych, a nawet wieczornych. Ewentualne zmiany będą publikowane w mediach społecznościowych Mistrzów Polski. Zachęcamy do ich śledzenia!

PUCHAR POLSKI RUGBY 7 – FINAŁ SEZONU

12:00 – 15:40 mecze grupowe

Od 16:00 mecze o miejsca

19:00 mecz o 3 miejsce

19:30 Finał Pucharu Polski

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.