|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Gnieźnianie w pierwszej dziesiątce na zawodach gokartowych

Zdjęcie: Shotsport / nadesłane

W miniony weekend, na kartodromie w Zielonej Górze odbyła się ostatnia runda kartingowego Pucharu Polski ROK CUP POLAND.

Wzięło w niej udział 2 mieszkańców Gniezna – w kategorii Baby ROK (8-10 lat) Igor Knast, a w kategorii Junior ROK (12-15 lat) Oskar Hildebrański.

Oskar w kwalifikacjach zajął P13 (na 25 startujących), a w poszczególnych wyścigach awansował na P10, P8, P5 i P6, ostatecznie zajmując w całych zawodach wysokie P7 – gratulujemy!

Igor miał mniej szczęścia – tegoroczny debiutant musiał zadowolić się zajęciem P11 podczas kwalifikacji, aby z powodu kolizji w pierwszym wyścigu spaść na ostatnie miejsce (P15). Udało mu się jednak uruchomić gokarta, wyjechać z trawy i wyprzedzić kilku konkurentów, zdobywając ostatecznie w pierwszym wyścigu P12. Drugi wyścig to mocny start, natychmiastowy awans na P9, finalnie P8. Trzeci wyścig znowu dał Igorowi awans, tym razem na starcie nasz zawodnik zyskał 2 pozycje, ale na mecie zameldował się na i tak wysokim P7. Ostatni wyścig weekendu to szybka jazda na P6, zakończona jednak sporym zamieszaniem w grupie, kraksą podczas dublowania jednego z zawodników, doliczeniem kary za wbity zderzak i spadnięciem na P10. Ostatecznie Igor pomimo pecha w 2 wyścigach, kończy całe zawody na niezłym P9.

Sezon ROK CUP POLAND tym samym został zakończony, a nowy rusza już w kwietniu, prawdopodobnie na torze w Toruniu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.