|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

W sobotę półfinał 2. ligi w Gnieźnie

Sezon 2023 wkroczył w decydującą fazę. Przed nami najważniejsze rozstrzygnięcia. Czas na rewanżowe, półfinałowe spotkanie z OK Bedmet Kolejarzem Opole. W pierwszym meczu, w Stolicy Polskiej Piosenki, górą byli czerwono-czarni, którzy zwyciężyli 46:44. W sobotę mecz w Gnieźnie – sztaby szkoleniowe awizowały składy – obie drużyny przystąpią do rywalizacji w najsilniejszych zestawieniach.

Opolanie przyjadą do Pierwszej Stolicy ze swoim liderem – Oskarem Polisem. W składzie Kolejarza są także Adam Ellis i dobrze spisujący się na drugoligowych torach Robert Chmiel. Seniorskie zestawienie uzupełnia Emil Breum – Duńczyk zgłoszony został na pozycji U24. Młodzieżową parę naszych sobotnich gości stworzą Piotr Świercz i Nazar Parnicki.

W składzie Ultrapur Startu jedno zmiana. Menadżer Tomasz Fajfer desygnował do boju Zbigniewa Sucheckiego, który zastąpi Kacpra Gomólskiego. Kibice w Gnieźnie mocno liczą, że dobrą dyspozycję na domowym torze utrzymają Sam Masters i Tim Sorensen, a ważne punkty dołożą Josh Pickering i Hubert Łęgowik. Młodzieżowy duet stanowi Mikołaj Czapla i Szwed Casper Henriksson.

Obie drużyny spotkały się przy W25 w rundzie zasadniczej. Wtedy górą byli zdecydowanie gnieźnianie. Podopieczni Tomasza Fajfera wygrali 60:30. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się w sobotnie popołudnie – zapraszamy na stadion przy Wrzesińskiej – emocji z pewnością nie zabraknie! Pierwszy bieg o godzinie 16:30.

OK Bedmet Kolejarz Opole:
1.
2. Robert Chmiel
3. Adam Ellis
4. Emil Breum (U24)
5. Oskar Polis
6. Piotr Świercz
7. Nazar Parnicki
8. Esben Hjerrild

Ultrapur Start Gniezno:
9. Hubert Łęgowik
10. Tim Sorensen (U24)
11. Sam Masters
12. Zbigniew Suchecki
13. Josh Pickering
14. Casper Henriksson
15. Mikołaj Czapla

Sponsorzy meczuWizard Group oraz TYMGAZ Maciej Tymczewski usługi instalacyjne, kominiarskie i budowlane

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.