|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Uczniowie Ekonomika poznawali wartość turystyki rowerowej

zdjęcia nadesłane

Po raz kolejny w auli Ekonomika odbyło się spotkanie z cyklu, w którym do szkoły zapraszani są ciekawi ludzie oraz sympatycy turystyki. Tym razem celem spotkania była promocja aktywności fizycznej jaką stanowi jazda rowerem.

Gościem spotkania był członek Klubu Turystyki  Rowerowej Genesis przy PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie, lider w treningach i finale Rowerowej Stolicy Polski, mistrz szachowy międzynarodowych i polskich mistrzostw w grze korespondencyjnej Witosław Szczepankiewicz.

Gość, który spotkał się z uczniami, w przeciągu 30 dni przejechał rowerem ponad 6 tys. kilometrów w 2023 r., okrążając prawie dwa razy Polskę dookoła czy inaczej przeliczając pokonał dwukrotnie Tour de France. Od 2021 r. jest w czołówce liderów Polski i Gniezna w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski i pierwszy w 2023 r. w rywalizacji gmin, reprezentując Pobiedziska. Młodzież dowiedziała się jak dbać o bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem, jak piękna jest Polska z perspektywy jednośladu czy jak przejechać dziennie przez miesiąc 219 km.

Spotkanie podzielono na dwie części. W drugiej z nich Szymon Drzewiecki inspektor Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta w Gnieźnie oraz koordynator rywalizacji Rowerowej Stolicy Polski w Gnieźnie opowiedział o nowych rowerach typu cargo. Na spotkaniu uhonorowano także szkolnych pasjonatów dwóch kółek, którzy aktywnie uczestniczyli w rowerowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Drużyna Ekonomika po raz czwarty uczestniczyła w rywalizacji RSP, będąc zawsze na podium wśród gnieźnieńskich szkół. Zakładane 122 km w 2023 r., czyli dystans równy temu, ile lat liczy historia szkoły, pokonały 24 osoby, wśród nich 15 uczniów:

 1. Bartosz Szulc absolwent 2023
 2. Julia Łenska, 4 TE
 3. Jakub Frąckowiak, 3 TI
 4. Maksym Bukowski, 2 b TI
 5. Oliwier Rosiak, 2 b TI
 6. Patryk Kudławiec, 2 b TI
 7. Antoni Laukstedt, 4 TE
 8. Mikołaj Mikuła, 2 b TL
 9. Krzysztof Machiński, 2 b TL
 10. Aleksandra Izbińska, 4 TLp
 11. Igor Rychert, 5 TLP
 12. Adam Genge, 2 b TL
 13. Kaludia Trzosek, 2 TE
 14. Piort Janas, 2 b TI
 15. Malwina Walasiak, 5 TE

W kategorii wiekowej do 20 roku życia w czerwcu br. najwięcej km przejechał Bartosz Szulc, absolwent z klasy 4TI, pokonując 1001 km i Julia Łenska z klasy 4 TE pokonując 679 km, która została także nagrodzona za najwięcej przejechanych kilometrów dla miasta Gniezna w kategorii wiekowej 16-19 lat.

Ostatnią nagrodą, tym razem za zaangażowanie dla całej klasy, która wykręciła w czerwcowej Rywalizacji najwięcej kilometrów była Zielona Karta, którą  otrzymała klasa 2 b TL.

Laureaci dzisiejszej ceremonii uzyskali gratulacje i podziękowania. Serdeczne podziękowania skierowano również pod adresem pozostałych  członków drużyny Ekonomika, czyli do wszystkich uczniów, absolwentów, rodziców, pracowników i sympatykom Ekonomika za każdy przejechany kilometr dla Gniezna i szkoły. Na zakończenie dla wszystkich zebranych w neogotyckiej auli, wystąpiły dziewczęta ze szkolnej drużyny cheerleaderek Cheer&Dance.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.