|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Zawodnicy taekwon-do z Gniezna na Mistrzostwach Europy w Madrycie

zdjęcia nadesłane

W ostatnich dniach przedstawiciele klubu Taekwon-do Humelt trenujący w Gnieźnie oraz Murowanej Goślinie wrócili z Las Rozas de Madrid w Hiszpanii z medalami.

Kadrę Polski na Mistrzostwach Europy w Taekwon-do ITFU reprezentowało 85 zawodników z tego pięcioro nastolatków trenujących w Gnieźnieńskiej oraz Goślińskiej sekcji klubu Taekwondo-do Humelt. Są to osoby, które po elimanacjach na Mistrzostwach Polski dostały się do Kadry Narodowej Polskiej Federacji Taekwon-do.

W zawodach w Las Rozas de Madrit odbywających się od 27 do 29 października brało udział ponad 1000 zawodników. Polacy osiągnęli na nich niesamowity wynik, zdobyli 99 medali!

W trakcie zawodów na Półwyspie Iberyjskim, przedstawiciele Taekwon-do Humelt zdobyli łącznie sześć  krążków:

  • Liliana Zejdlewicz v-ce Mistrzyni Europy w walkach indywidualnych kadetek,
  • Borys Sokołowski brązowy medalista w walkach indywidualnych kadetów,
  • Dominik Nowicki Mistrz Europy w walkach indywidualnych juniorów,
  • Michalina Zakrzewicz v-ce Mistrzyni Europy w układach formalnych, brązowa medalistka w walkach drużynowych,
  • Maksymin Gałka brązowy medalista w walkach indywidualnych.

Kadra Polskiej Federacji Taekwon-do przebywała w Hiszpanii od 25 do 30 października. Celem, jak głosi ich motto „Ucz się Świata z Taekwon-do” jest pokazanie młodym zawodnikom innych kultur. Dlatego wyjazd został tak zaplanowany, aby nasi kadrowicze oprócz wzięcia udziału w Mistrzostwach mogli zobaczyć najważniejsze miejsca regionu w którym przebywali. W harmonogramie wyjazdu znalazło się zwiedzanie Madrytu, Toledo i Segowii.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.