|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

XI Niepodległościowy Turniej Piłkarski Dzieci

11 listopada 2023 roku w dniu Narodowego Święta Niepodległości Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” zorganizowało w hali widowiskowo-sportowej XI Niepodległościowy Piłkarski Turniej Dzieci.

Wydarzenie odbyło się przy współudziale Urzędu Miejskiego i Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W turnieju udział wzięło 10 drużyn: ze Skórzewa, Pobiedzisk, Trzemeszna, Żydowa i Gniezna. Z zaproszenia organizatorów skorzystały następujące zespoły: Huragan Pobiedziska, Canarinhos Skórzewo,

LPFA Gniezno I i II, MKS Trzemeszno, Fara Pelikan Żydowo, Mieszko Gniezno, PS Gniezno, Dziecięca Akademia Piłkarska „Chrobry-Gniezno” I i II. Zespoły rywalizowały ze sobą w dwóch grupach A i B systemem „każdy z każdym”. Finałowe trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary Prezydenta Miasta Gniezna zaś pozostałe ufundowane przez organizatora.

W klasyfikacji końcowej na poszczególnych miejscach uplasowały się następujące drużyny:

  • I miejsce – Canarinhos Skórzewo                                                               
  • II miejsce – Huragan Pobiedziska                                                                                
  • III miejsce – Fara Pelikan Żydowo
  • IV miejsce – MKS Trzemeszno
  • V miejsce – LPFA Gniezno I
  • VI miejsce – Mieszko Gniezno
  • VII miejsce  – DAP „Chrobry-Gniezno” II
  • VIII miejsce – DAP „Chrobry-Gniezno” I
  • IX Miejsce   – PS Gniezno
  • X miejsce     – LPFA Gniezno II                                 

Prowadzona była także klasyfikacja indywidualna w której „najlepszym zawodnikiem” turnieju został Antoni Porzowski z Huragan Pobiedziska, „najlepszym bramkarzem” okazał się Stanisław Prusiński  z Canarinhos Skórzewo zaś „królem strzelców” – Paweł Musiałowski z Fara Pelikan Żydowo. Zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych otrzymali upominki rzeczowe. Wszystkie drużyny oraz zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Wręczenia nagród dokonali Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, Prezes Stowarzyszenia kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” Stanisław Dolaciński i Wiceprezes Stowarzyszenia „Chrobry-Gniezno” – Dariusz Śmiałowski.

Bezpośrednim organizatorem imprezy była Dziecięca Akademia Piłkarska „Chrobry-Gniezno” prowadzona przez wiceprezesa stowarzyszenia i trenera głównego Dariusza Śmiałowskiego, któremu za profesjonalną organizację imprezy wspólnie z zespołem organizacyjnym i gronem rodziców  należą się ogromne podziękowania.

Turniej piłkarski dzieci – na sportowo wpisał się jako cykliczna impreza organizowana przez 11 lat z okazji Święta Odzyskania Niepodległości na terenie miasta Gniezna.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.