|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Drugi maraton czy biegowa konkurencja?

W sieci pojawiła się informacja, jakoby w maju br. miał zostać zorganizowany kolejny bieg maratoński na terenie Gniezna. Tymczasem do pierwszego zostało zaledwie kilka tygodni – ma się odbyć w marcu.

O tym, że w Gnieźnie ma zostać zorganizowany Maraton Gniezno, zaczęło się mówić na początku listopada 2023 roku. To wówczas organizatorzy tej inicjatywy poinformowali, że bieg na dystansie ponad 40 kilometrów odbędzie się 10 marca 2024 roku. Zauważalnym dla wielu osób aspektem tego pomysłu był fakt, że od początku nie był firmowany przez gnieźnieńskich „monopolistów biegowych”. Ani nie pojawił

Niemniej, pomimo wielu znaków zapytania, organizatorzy Maratonu Gniezno co pewien czas informowali o zapisach, trasie, organizacji i robią to nadal, razem z treningami, które odbywają się od kilku tygodni. Na obecną chwilę liczba zawodników rośnie i w przypadku maratonu jest to ponad 500 zgłoszonych.

Od momentu, jak padło hasło organizowania maratonu, docierają do nas informacje o różnych zakulisowych działaniach, mających na celu podkopanie całego pomysłu.

Niemniej, przed tygodniem na stronie Urzędu Miejskiego pojawił się otwarty konkurs, umożliwiający pozyskanie 50 tys. złotych organizatorom maratonu. Oczywiście, nie wskazano, jakiego. – W środowisku biegowym w ciągu ostatnich kilku tygodni tematem nr 1 jest możliwość zorganizowania w Gnieźnie maratonu. Dlatego też postanowiliśmy przekazać 50 tys. zł na organizację takiego wydarzenia. Na miejskiej stronie internetowej pojawił się konkurs, właśnie na organizację maratonu w Gnieźnie. Organizatorów zachęcam do składania wniosku – przekazał prezydent Tomasz Budasz. Na składanie dokumentów czas jest do 29 stycznia br., a realizacja może nastąpić do 30 czerwca 2024 roku.

Tymczasem dzisiaj, tj. 17 stycznia, na Facebooku założona została strona „Maraton Gnieźnieński”: – Od wielu lat organizujemy wydarzenia sportowe współpracując z dużymi międzynarodowymi markami. Już niebawem zaprezentujemy Wam wydarzenie na międzynarodowym poziomie, tym razem w średniej wielkości mieście, ale z jak wielką historią – w Gnieźnie! – napisano na stronie.

Jak wskazuje dalsza treść, takowy bieg miałby się odbyć 1 maja 2024 roku. Co jednak ciekawe, strona internetowa podana przez założyciela tej strony tj. maratongnieznienski.pl nie tylko, że nie działa, ale nie została nawet zarejestrowana i wciąż jest dostępna w obiegu domen. Czyżby jednak była to tylko kolejna zagrywka czy jednak komuś naprawdę bardzo zależy na kolejnym biegu maratońskim?

Aktualizacja: Około południa 17 stycznia, a więc zaledwie kilka godzin od jej powstania, strona „Maraton Gnieźnieński” zniknęła z Facebooka.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek Antoni ZYGMUNT
Marek Antoni ZYGMUNT
17/01/2024 10:02

A co z biegiem LECHITÓW z Dziekanowic do Gniezna ? On tez dostanie 50 000 złotych dofinansowania? Czy bieg LECHITÓW się nie odbędzie, jeżeli już zostanie zorganizowany w marcu MARATON na 40 km ??

Kamil
Kamil
17/01/2024 22:57

A co ma piernik do wiatraka?

Maratończyk
Maratończyk
18/01/2024 19:34

Dlaczego miałby się nie odbyć bieg z wieloletnią tradycją?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.