|  Rafał Wichniewicz  |  3 komentarze

Wiosenny maraton został odwołany

W czwartkowy wieczór organizator biegu maratońskiego, który miał się odbyć w marcu 2024 roku, poinformował o jego odwołaniu.

Jeszcze w ostatnich dniach organizator informował o kolejnych działaniach, podejmowanych w zakresie przygotowań do pierwszego, tak długiego biegu, jaki miał się odbyć na terenie naszego powiatu. Wydarzenie było zaplanowane na 10 marca 2024 roku.

W czwartek 25 stycznia br. około godziny 19 na stronie Maraton Gniezno zamieszczono jednak wpis następującej treści:

Szanowni Państwo,
informujemy, że z powodu braku uzyskania niezbędnych pozwoleń na organizację Gniezno Maraton, jesteśmy zmuszeni odwołać imprezę na każdym z dystansów. Wpłaty zostaną zwrócone wszystkim zapisanym uczestnikom. Dziękujemy za zrozumienie i zaangażowanie osób, które włączyły się w organizację wydarzenia.
Z poważaniem,
Organizator Gniezno Maraton

W treści komunikatu nie podano informacji o powodach odwołania wydarzenia. Dla wielu zainteresowanych wydarzeniem wiadomość ta jest dużym zaskoczeniem, co widać po komentarzach pod wpisem.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kot
Kot
26/01/2024 13:40

No przecież podano że z powodu braku uzyskania pozwoleń

Obserwator_Katastrof
Obserwator_Katastrof
26/01/2024 12:41

Trzeba mieć nadzieję, że media zaczną dochodzić prawdy i rozwieją wszelkie wątpliwości oraz przetną falę pomówień. Wystarczy poprosić wszystkie urzędy (Miasto Gniezno, Powiat Gniezno, Gmina: Gniezno, Witkowo, Niechanowo) i instytucje (w tym KPP w Gnieźnie oraz wojewódzką w Poznaniu) o korespondencje oraz dokumenty, którymi wymieniali się z organizatorem. Nagle może się okazać, że organizator nie tyle nie otrzymał zgody, co pomimo konkretnych próśb nie składał niezbędnych wniosków, nie przygotowywał odpowiednich dokumentów itd. Termin graniczny na załatwienie wszelkich zgód mija dopiero 9 lutego więc dlaczego odwołał wydarzenie już dziś m.in. nie czekając na rozstrzygnięcie konkursu ofert na organizację maratonu? Odpowiedź jest chyba prosta: brak wiedzy, doświadczenia, brak budżetu i niski poziom zapisów spowodowany złą komunikacją.

Jax
Jax
26/01/2024 07:50

Od początku wyglądało to „tak sobie”. Najpierw należało porozmawiać z władzami, uzyskać zezwolenia i dopiero organizować konferencje, profile facebookowe, zbierać pieniądze od biegaczy itp. Ciekawe co teraz z tymi 50 tys. Będzie jak znalazł dla zaufanych, czy sprawiedliwie powiedzieli się pomiędzy dzieci i młodzież? Trzy razy więcej kasy jest na sport seniorów niż na dzieci. Słaba to promocja zdrowego stylu życia.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.