|  MKS PR  |  1 komentarz

Doświadczenie rywalek wygrało

Tym razem nie było w Gnieźnie niespodzianki. Faworytki tego spotkania rozstrzygnęły je na własną korzyść. Trzecia siła ligi mimo wyrównanego początku spotkania przejęły inicjatywę, której nie oddały do końca rywalizacji. Ekipa z Dolnego Śląska pokonuje MKS URBIS Gniezno 33:29.

Początek meczu przyniósł publiczności, zgormadzonej w hali im. Mieczysława Łopatki wiele emocji. Padały bramka za bramką. Żadna z drużyn nie „odskakiwała” na więcej niż dwie, trzy bramki. Zabójczą bronią „Kobierek” była bezbłędna w wykonywaniu rzutów karnych Zorica Despodovska. Nie brakowało kar dwóch minut oraz świetnych kontr po obu stronach. W pierwszej części przyszedł jednak moment, w którym goście przejęli inicjatywę. Jak się później okazało, nie stracili jej do końca gry. W gronie gospodyń wyróżniały się Monika Łęgowska, Malwina Hartman czy Magdalena Nurska, które najczęściej trafiały do siatki Kobierzyc. Pierwsza połowa to prowadzenie gości 17;13.

Druga połowa od początku przebiegała pod dyktando KPR-u. Goście, po kapitalnych akcjach zakończonych trafieniami Katarzyny Cygan czy Mariol Wiertelak potrafili podwyższyć swoje prowadzeni nawet do dziesięciu bramek. W 45. Minucie gry, na tablicy widniał wynik 18:28. Mimo tego trudnego momentu gnieźnianki, niesione fantastycznym dopingiem publiczności potrafiły odrabiać straty. Trafiały Hartman, Nurska i Łęgowska. To jednak nie wystarczyło. Bardziej doświadczone reprezentantki KPR Gminy Kobierzyce zwyciężyły w Gnieźnie 33:29. MVP uznana została Katarzyna Cygan z KPR-u.

MKS URBIS Gniezno: Hoffmann (0/8), Konieczna (5/15), Hypka (2/17) – Hartman (8), Łęgowska (8), Nurska (6), Siwka (2), Szczepanik (2), Giszczyńska (1), Chojnacka (1), Lipok (1), Schlabs, Tanaś, Kuriata, Wabińska, Widuch.

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk (12/33), Saltaniuk (0/6), Chojnacka (0/0) – Cygan (8), Despodovska (6), Wiertelak (5), Smolinh (3), Melekestewa (3), Drażyk (3), Buklarewicz (3), Ważna (2), Kucharska, Kocińska, Kozioł, Domagalska.