|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

X Otwarty Marsz Nordic Walking i IV Otwarty Bieg Przełajowy na Dalkach

zdjęcia nadesłane

Za nami kolejna, dziesiąta edycja Otwartego Marszu Nordic Walking oraz czwarta Otwartego Biegu Przełajowego na Dalkach, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Aktywne Dalki i Zarząd Osiedla Nr VIII Dalki.

Głównym imprezom jak co roku towarzyszyły biegi dzieci i młodzieży na dystansach 100m, 200m i 400m. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Łącznie w biegach udział wzięło około 140 zawodników i zawodniczek. Wszyscy uczestnicy marszu i biegów otrzymali po ich ukończeniu okolicznościowe medale. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali medale i pamiątkowe statuetki. Zwycięzcy biegu przełajowego i marszu nordic walking otrzymali pamiątkowe publikacje olimpijskie ufundowane i wręczone przez posła Tadeusza Tomaszewskiego – Przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

Zwycięzcami biegu przełajowego zostali:

kategoria kobiet

1 miejsce – Joanna Bychowiec – Gniezno

2 miejsce – Arleta Ludwiczak – Gniezno

3 miejsce – Oliwia Budzyńska – Łabiszynek

kategoria mężczyzn

1 miejsce – Marcin Orlikowski – Gniezno

2 miejsce – Diyar Aslanca- Gniezno

3 miejsce – Polisiakiewcz Antoni – Gniezno

w Marszu Nordic-Walking najlepszymi okazali się:

1 miejsce- Renata Krugiołka – Nowy Tomyśl

2 miejsce- Justyna Machowska – Pierzyska

3 miejsce- Monika Nowak – Gniezno

w kategorii mężczyzn

1 miejsce- Tomasz Grzęda – Gniezno

2 miejsce- Jacek Guzek – Nowy Tomyśl

3 miejsce- Krystian Kubik – Gryfice

biegi dzieci do 5 lat dziewcząt i chłopców

1. Eliza Głowacka , 2. Maria Krysińska , 3. Alicja Bierdzinska

1. Jakub Puczkowski , 2. Fabian Alamenciak , 3. Igor Staszkiewicz

biegi 6 – 10 lat. dziewcząt i chłopców

1. Hanna Buczkowska, 2. Iga Chąpinska, 3. Wiktoria Egebrycht

1.Tomasz Buczkowski, 2. Rafał Grzechowiak , 3. Michał Niemkoc

biegi od 11 – 15 lat dziewcząt i chłopców

1. Pola Poltaszewska, 2. Julka Włodarczyk, 3. Maja Moch

1. Wojciech Suchla, 2. Antoni Julkowski , 3. Kacper Bychowiec

Pamiątkowe medale, statuetki i nagrody wręczyli wspólnie z organizatorami Tadeusz Tomaszewski – poseł na Sejm RP, Michał Powałowski – Prezydent Miasta Gniezna oraz Stanisław Dolaciński – radny miejski, Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, Prezes Stowarzyszenia Aktywne Dalki Lidia Matlak wraz z wiceprezesem Michałem Dworackim oraz Marlena Hejna Przewodnicząca Zarządu Osiedla Dalki.

Po zakończonych marszach i biegach oraz wręczeniu medali rozlosowano wśród uczestników liczne upominki rzeczowe, które organizatorzy mogli pozyskać dzięki darczyńcom takim jak: Drukarnia Rprint Roman Śrama, Przemek Hejna Twój mobilny masażysta, Firma NP Velux, poseł Tadeusz Tomaszewski, Ewa Przybylska, Michał Dworacki, Lidia Piotr Matlak, Magdalena Zawieja, Radio Gniezno, Stanisław Dolacinski i Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan.

Organizatorzy serdecznie dziękują dzieciom, młodzieży, rodzicom, dorosłym zawodnikom i zawodniczkom za przyjęcie zaproszenia udziału w marszu i biegach oraz darczyńcom, wolontariuszom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.