|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

Brązowy medal dla zawodnika GTA Gniezno

Zdjęcie nadesłane

Mateusz Bosacki zdobył brązowy medal na MP w podnoszeniu ciężarów uzyskując 93 kg w podrzucie kategoria 61kg do lat 15.Podczas Mistrzostw Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów, które odbywały się w Sokołowie Podlaskim, wśród 280 zawodników znalazło się dwóch z Gniezna – w tym jeden zajął wysoką pozycję.

W kategorii 61 kg rywalizował Mateusz Bosacki, który rwał kolejno 73 i 76 kg, nieudanie atakował 79 kg – jak się okazało kluczowe. W odrzucie zaliczył 85 kg, podjął nieudaną próbę podrzucenia 92 kg i w trzeciej próbie podrzucił 93 kg. Tym samym zapewnił sobie brązowy medal za podrzut. Ostatecznie Mateusz uplasował się na 4 miejscu, przegrywając o 1 kg brązowy medal w dwuboju z kolegą z Husarii Lubraniec. Wyniki w podrzucie i dwuboju to nowe rekordy życiowe zawodnik.

Mały medal w podrzucie jest to pierwszy od ponad 40 lat medal Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów zdobyty przez zawodnika gnieźnieńskiego klubu.

Ponadto w zawodach uczestniczył Aleksander Przymus (kat. 55 kg), który zaliczył wygrał grupę B, i finalnie z wynikiem 105 kg zajął 12 miejsce. Zaliczał w rwaniu kolejno 40, 43 i 46 kg oraz w podrzucie 55, 59 kg, podjął też nieudaną próbę podrzucenia 62 kg. Zarówno w rwaniu, jak i w dwuboju ustanowił nowe rekordy życiowe.