|  MN (opr)  |  2 komentarze

Gnieźnianka mistrzynią w Capoeira Fight

Zdjęcie nadesłane

W miniony weekend w Budapeszcie odbyły się otwarte mistrzostwa Europy w Capoeira. W trakcie zawodów gnieźnianka Martyna Navalha Stefańska zdobyła pas mistrzowski.

Na Open Europeu Capoeira Fight, odbywającym się w stolicy Węgier, zjechali się najlepsi zawodnicy z Europy, by walczyć o pas mistrzowski i tytuł najlepszego w Europie. Z Polski pojechało pięciu zawodników wraz z trenerem. Docelowo każdy z nich startował w innej kategorii: Marcel Vader Kazimierczak – dzieci do 15 lat, Sandra Wejerowska – kobiety początkujące, Maryna Navalha Stefańska – kobiety średnio zaawansowane, Marcin Careca Fatla – mężczyźni zaawansowani.

Dodatkowo podczas trwania mistrzostw, trener Krzysztof Cajuero Moszyk prowadził szkoleniem dla wszystkich zawodników. Finaliści każdej kategorii przechodzili do głównego finału gdzie wszyscy najlepsi z każdej kategorii walczyli o tytuł najlepszego z najlepszych i pas mistrzowski.

Najlepszym zawodnikiem podczas zmagań okazała się 16-letnia gnieźnianka Martyna Navalha Stefańska: – Dzięki fenomenalnemu zaangażowaniu w przygotowania, dodatkowym jednostkom treningowym, specjalnie ułożonej diecie, udało się wywalczyć pas mistrzowski. Ten sukces zasługuje na dodatkowe uznanie, gdyż w finalnie nie było podziału i kobiety startowały z mężczyznami, a gnieźnianka była jedną z najmłodszych zawodników. Pas mistrzowski zdobyła, pokonując na punkty zawodników z wiele wyższych kategorii i wiele większym stażem – informują przedstawiciele Centrum Capoeira Gniezno.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
10/12/2022 10:47

Gratulacje!!!

Aneta
Aneta
10/12/2022 08:11

Gratulacje!!! Wielkie brawa© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.