|  MN (opr)  |  Zostaw komentarz

4 medale dla zawodniczek Samuraja

medale dla zawodniczek

W dniach 9-11 grudnia w Lublinie zostały rozgrane Mistrzostwa Świata WTKU w Karate Tradycyjnym oraz Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym. To najważniejsze imprezy docelowe tego roku w kalendarzu PZKT do których zawodnicy przygotowywali się cały rok.

W Lublinie pojawiły się zawodniczki i zawodnicy z 28 krajów. Do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata zostały powołane dwie zawodniczki Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno: w kategorii młodzieżowiec wystąpiła Wiktoria Łuczyńska a w kategorii senior Aleksandra Politowicz. Już samo powołanie dziewczyn do reprezentowania Polski jest wyjątkowym wyróżnieniem. Tym bardziej, że występowały na polskiej ziemi przed własną publicznością.

Na Puchar Świata Dzieci z kolei pojechały dwie zawodniczki naszej Akademii z Sekcji Trzemeszno: Alicja Arczewska oraz Sonia Nowicka. Dziewczyny nie zawiodły. Do Gniezna przyjechały trzy medale Mistrzostw Świata oraz jeden Pucharu Świata Dzieci! Złoty medal i Mistrzostwo Świata wywalczyła w konkurencji fukugo młodzieżowców Wiktoria Łuczyńska. W tej samej kategorii w kata indywidualnym Wiktoria zdobyła brązowy medal. Brązowy medal w konkurencji fukugo seniorek wywalczyła Aleksandra Politowicz. Wśród dzieci brązowy medal w kumite wywalczyła Sonia Nowicka, natomiast Ala przyjechała do domu z bagażem doświadczeń w pierwszym starcie z biało – czerwoną flagą na kimonie.

To sukcesy które należy również zapisać na konto trenera Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 Dan), który jest szkoleniowcem kadrowiczek Wiktorii i Oli oraz Senseia Radosława Tomczaka (1 Dan) i Senseia Tomasza Majchrzaka (1 Dan) pod okiem których trenują Ala i Sonia.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.