Tag: gnieźnieński komitet pamięci
Stowarzyszenie Gnieźnieński Komitet Pamięci w ostatnich dniach przekazało Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna 22 książki historyczne.
Upamiętnili 43. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego koncertem poezji śpiewanej
W piątkowy wieczór w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbył się koncert Pawła Piekarczyka.
Koncert Pawła Piekarczyka
Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska oraz Gnieźnieński Komitet Pamięci, zapraszają na koncert Pawła Piekarczyka, który odbędzie się w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
Wspólnie śpiewali patriotyczne piosenki
Oddolnym akcentem obchodów majowego święta było „Polskie śpiewanie” – inicjatywa zorganizowana nad gnieźnieńską „Wenecją”.
„Polskie śpiewanie” nad Wenecją z okazji święta Konstytucji 3 Maja
Gnieźnieński Komitet Pamięci zaprasza na „Polskie śpiewanie” – patriotyczną inicjatywę, która zorganizowana zostanie nad Jeziorem Jelonek.
Pamiętano o 14. rocznicy katastrofy smoleńskiej
W środowy wieczór przy tablicy umieszczonej przy murze kościoła farnego odbyła się skromna uroczystość upamiętniająca tragedię z 10 kwietnia 2010 roku.
Marsz Wdzięczności dla Jana Pawła II przeszedł ulicami śródmieścia
We wtorkowe popołudnie, w 19. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II, przez centrum miasta przeszedł marsz – od pomnika św. Wojciecha pod Pałac Prymasowski.
Odbędzie się II Marsz wdzięczności dla Jana Pawła II
W 19. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II, po raz drugi odbędzie się marsz, który zakończy się pod Pałacem Prymasowskim.
Gnieźnieński Komitet Pamięci nie zapomina o „Solidarności”
Stowarzyszenie Gnieźnieński Komitet Pamięci przeprowadziło w styczniu br. akcję przekazywania egzemplarzy książki pt. „Alfabet Solidarności” do bibliotek szkolnych i publicznych w Gnieźnie i okolicy.
O powstaniu styczniowym – poprzez historię i… śpiew
W minioną sobotę w klasztorze oo. Franciszkanów w Gnieźnie odbyło się spotkanie poświęcone powstaniu styczniowemu.
Pamiętali o zabitym podczas wkraczania Armii Czerwonej
W symboliczny sposób, chcąc by pamięć o takich osobach przetrwała, przedstawiciele Gnieźnieńskiego Komitetu Pamięci spotkali się nad grobem jednego z mieszkańców, który zginął podczas wkraczania sowietów w styczniu 1945 roku.
Upamiętnili gnieźnianina, zamordowanego 80 lat temu
Niezbyt często się zdarza, że zwykły mieszkaniec Gniezna jest upamiętniany w indywidualny sposób i to wiele lat po śmierci. A tak było w piątkowe popołudnie na cmentarzu przy ul. Witkowskiej.













