Tag: inwestycje kolejowe
Zaprezentowano projekt Zintegrowanej Sieci Kolejowej, która miałaby powstać w ramach rozwoju tej gałęzi komunikacji w kraju. Na przedstawionej mapie znalazła się zupełnie nowa linia wychodząca z Gniezna na północ – przez Żnin do Bydgoszczy. Jest to póki co założenie kierunków rozwoju, bez szczegółów dotyczących dokładnego przebiegu.
Pociągi pasażerskie na trasie Gniezno – Sława. Powstanie dokumentacja przygotowawcza dla linii
Trwają działania, które mogą przybliżyć powrót pasażerskich połączeń kolejowych na linii nr 377 łączącej Gniezno ze Sławą Wielkopolską. Rozpoczęte postępowanie dotyczy opracowania dokumentacji technicznej, niezbędnej do modernizacji infrastruktury torowej. To jeden z pierwszych, ale kluczowych kroków w kierunku możliwego przywrócenia ruchu pasażerskiego. Linia ma być dostosowana do maksymalnej prędkości 120 km/h dla składów osobowych.
Fragment linii 281 do remontu. Z Gniezna do Nakła jednak wciąż nie pojedziemy
Linia kolejowa z Gniezna do Nakła pozostaje bez ruchu pasażerskiego od ćwierćwiecza. Wkrótce jednak, po wielu latach od ostatniego kursu, pociągi będą przejeżdżać przez Kcynię. Najpierw jednak linia zostanie zrewitalizowana, aby przywrócić kursy z Poznania przez Wągrowiec do Bydgoszczy. Pozostały odcinek nadal jest poza planami, a starania w tym kierunku podejmuje przede wszystkim Janowiec Wielkopolski.
Mają przywrócić połączenia pasażerskie. Pierwszy odcinek linii przeszedł już prace
To wstępne prace przygotowawcze, ale już teraz na krótkim odcinku linii 377 pociągi mogą jechać 120 km/h. Mowa o szlaku z Gniezna do Sławy Wielkopolskiej, gdzie planowane jest przywrócenie połączeń pasażerskich.
PLK zleciło przegląd obiektów na linii z Gniezna do Sławy
W najbliższych tygodniach dokonana zostanie kontrola obiektów inżynieryjnych, znajdujących się na planowanej do reaktywacji połączeń pasażerskich linii nr 377 ze stacji Gniezno Winiary do Sławy Wielkopolskiej. Do sprawdzenia jest 75 miejsc.
Jest pomysł na przejazd kolejowy w Wymysłowie – ma powstać wiadukt
Najpierw konsultacje społeczne, a potem starania o środki. Planowana jest budowa wiaduktu na drodze krajowej nr 15 między Gnieznem a Wymysłowem – na miejscu „kolizyjnego” przejazdu kolejowego. Nowe rozwiązanie ma usprawnić komunikację.
Gniezno, które nie powstało – „magistrala gnieźnieńska”
Miały być dewizy za węgiel, a skończyło się na półmetku. Mowa o inwestycji, która roboczo była nazywana „magistralą gnieźnieńską” i miała napisać nowy rozdział historii kolejnictwa w regionie. Jej los był podobny do wielu innych projektów, które realizowano w ostatnim okresie PRL-u.
Pociągi z Gniezna do Sławy mają powrócić w ciągu 2 lat
Inicjatywa, która zainteresowała mieszkańców północno-zachodniej części powiatu gnieźnieńskiego, dzisiaj doczekała się podpisania listu intencyjnego. Podpisały go strony podejmujące temat odbudowy połączeń pasażerskich.









