Tag: oszustwo telefoniczne
Policjanci ostrzegają przed fałszywymi pracownikami banków. Mieszkaniec Gniezna stracił spore pieniądze po tym, jak uwierzył oszustom podszywającym się pod konsultantów banku. Dopiero kiedy wykonał wszystkie ich polecenia zrozumiał, że padł ofiarą przestępstwa.
Prawie 850 tys. złotych! Tyle straciła na „inwestycji” w kryptowaluty
Trudno powiedzieć, gdzie są granice rozsądku, kiedy myśli się o inwestowaniu w nieznanych obszarach. A te postanowiła zgłębić jedna z mieszkanek Gniezna, która na skutek działań oszustów, straciła spory majątek.
Poprosił o dane do logowania i kody autoryzacyjne. Konto opustoszało
Gnieźnieńscy policjanci informują o kolejnym oszustwie, dokonanym metodą „na pracownika banku”. Tym razem ofiarą padła 33-letnia mieszkanka Pierwszej Stolicy Polski, która straciła oszczędności z konta.
Przejechała 50 km do banków, by wypłacać pieniądze oszustowi
Pieniądze wydane na transport są niczym wobec straty, jaką poniosła 42-latka wykonująca polecenia oszustów każących jej jeździć po bankach w celu dokonywania przelewów. Zorientowała się przy kolejnej z rzędu transzy, tracąc wcześniej spory majątek i to pomimo, że rozmówcy mieli mieć wschodni akcent.
Ten „policjant” odebrał majątek od oszukanych kobiet. Teraz jest poszukiwany
Gnieźnieńska komenda poszukuje sprawcę oszustwa, dokonanego na terenie miasta – jego wizerunek uchwycił monitoring w bloku, kiedy ten przyszedł odebrać „zastaw”. Dwie kobiety straciły pieniądze i biżuterię.
Wpadł „odbierak”, który okradał seniorów z oszczędności
Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 18-latka, który w ostatnich dniach kilkukrotnie dokonał odbioru pieniędzy od osób, a które zostały nabrane różnymi metodami – na pracownika ZUS, banku czy policjanta. Młody złodziej trafił już do aresztu – grozi mu do 8 lat więzienia.
Chciała zainwestować, a straciła oszczędności
Trzy dni spędzone na przemyśleniu tematu nie wystarczyły, by nabrać ostrożności wobec osoby, która zachęciła do zainstalowania aplikacji. Dzięki temu kobieta straciła resztę swoich pieniędzy z konta.
„Anastazja” obiecała seniorowi dolary. Ten uwierzył i… stracił oszczędności
O kolejnej metodzie oszustwa – skutecznej, przy takiej łatwowierności – informują gnieźnieńscy policjanci. Ofiarą padł 75-latek z naszego regionu, który stracił oszczędności bo zaufał „Anastazji”, która do niego zadzwoniła z ofertą otrzymania dolarów.
Nocny telefon od „policjanta”. Seniorka straciła pieniądze i biżuterię
Do jednej z mieszkanek Gniezna o nietypowej porze zadzwonił telefon – w środku nocy, a do tego rozmówca przedstawił się jako policjant, informujący o wypadku wnuka. Seniorka wykonała wszystkie jego polecenia.
Wmówiono mu, że może stracić pieniądze. I stracił, przelewając je do oszustów
O kolejnym przypadku utraty pieniędzy, tym razem przez młodą osobę, informują gnieźnieńscy policjanci. 32-latek otrzymał połączenie z rzekomym pracownikiem banku, w którego uwierzył i wykonał wszystkie polecenia, jakie ten mu zadał. W ten sposób stracił oszczędności.
Wmówił, że ktoś bierze na nią kredyt. Wykonała wszystkie polecenia oszusta
Nieco inny sposób na to, by nabrać ofiarę, wybrali oszuści, którzy kilka dni temu zadzwonili do jednej z gnieźnianek i wmówili, że jej pieniądze są zagrożone.
Stracił oszczędności, bo uwierzył „konsultantowi banku”
Zagrożone są pieniądze na koncie – w takim skrócie można opisać metodę oszustwa, na którą nabrał się 73-letni mieszkaniec Gniezna. W efekcie wykonał wszystkie polecenia i… rzeczywiście stracił środki.












