Przejdź do treści głównej

Tag: oszustwo telefoniczne

Stracił środki, przelewając je na „konto tymczasowe”

Policjanci ostrzegają przed fałszywymi pracownikami banków. Mieszkaniec Gniezna stracił spore pieniądze po tym, jak uwierzył oszustom podszywającym się pod konsultantów banku. Dopiero kiedy wykonał wszystkie ich polecenia zrozumiał, że padł ofiarą przestępstwa.

Czytaj dalej

Przejechała 50 km do banków, by wypłacać pieniądze oszustowi

Pieniądze wydane na transport są niczym wobec straty, jaką poniosła 42-latka wykonująca polecenia oszustów każących jej jeździć po bankach w celu dokonywania przelewów. Zorientowała się przy kolejnej z rzędu transzy, tracąc wcześniej spory majątek i to pomimo, że rozmówcy mieli mieć wschodni akcent.

Czytaj dalej

Wpadł „odbierak”, który okradał seniorów z oszczędności

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 18-latka, który w ostatnich dniach kilkukrotnie dokonał odbioru pieniędzy od osób, a które zostały nabrane różnymi metodami – na pracownika ZUS, banku czy policjanta. Młody złodziej trafił już do aresztu – grozi mu do 8 lat więzienia.

Czytaj dalej

„Anastazja” obiecała seniorowi dolary. Ten uwierzył i… stracił oszczędności

O kolejnej metodzie oszustwa – skutecznej, przy takiej łatwowierności – informują gnieźnieńscy policjanci. Ofiarą padł 75-latek z naszego regionu, który stracił oszczędności bo zaufał „Anastazji”, która do niego zadzwoniła z ofertą otrzymania dolarów.

Czytaj dalej

Wmówiono mu, że może stracić pieniądze. I stracił, przelewając je do oszustów

O kolejnym przypadku utraty pieniędzy, tym razem przez młodą osobę, informują gnieźnieńscy policjanci. 32-latek otrzymał połączenie z rzekomym pracownikiem banku, w którego uwierzył i wykonał wszystkie polecenia, jakie ten mu zadał. W ten sposób stracił oszczędności.

Czytaj dalej