Tag: oszustwo telefoniczne
Wyjątkowo łatwowierną ofiarą oszustów okazała się jedna z mieszkanek, która najpierw przekazała oszustkom kody BLIK, a potem prawie zaciągnęła dług. Uratowała ją dopiero pracownica banku.
Oszukał ją „lekarz”. Straciła pieniądze oraz wątpliwą znajomość
Po raz kolejny w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu doszło do oszustwa „matrymonialnego”. Co ciekawe, wymyślona legenda była podobna do poprzedniej.
Chcieli pomóc córce, która spowodowała wypadek. Stracili oszczędności
Rozpaczliwy telefon odebrała jedna z mieszkanek – dzwoniła kobieta, podająca się za jej córkę, która miała spowodować wypadek. W tę historię uwierzył także mąż seniorki.
Zadzwonił „pracownik banku”. Wykonując polecenia oszusta, straciła oszczędności i zaciągnęła kredyt
W miniony czwartek jedna z mieszkanek padła ofiarą oszusta, działającego metodą „na pracownika banku”.
W jeden dzień wzięła kredytów na 100 tysięcy złotych i… oddała pieniądze oszustom
Gnieźnieńscy policjanci odnotowali kolejny przypadek ludzkiej naiwności, która skończyła się dużymi stratami finansowymi.
Podał się za „policjanta” – 77-latka przekazała mu 66 tysięcy złotych!
Oszuści znowu dzwonią, a pomimo apeli znowu jedna z mieszkanek dała się „złapać” na starą metodę tego typu osobników. W efekcie straciła sporo pieniędzy.
Chciał otrzymać 10 tys. dolarów, a stracił swoje oszczędności
Przykład 40-latka z Gniezna powinien służyć jako przestroga. To co miał na koncie chciał pomnożyć razy kilka, a zwykła naiwność sprawiła, że pozbawił się złudzeń i pieniędzy.
Myślał, że zarobił na giełdzie, a jednak stracił 20 tysięcy złotych
Giełda zawsze wiąże się z ryzykiem, ale na pewno nie takiego spodziewał się 41-letni gnieźnianin, który obecnie zgłosił się do policjantów jako poszkodowany przez oszusta.
Kolejna seniorka straciła pieniądze
W poniedziałek policjanci otrzymali sporo informacji od mieszkańców o kolejnych przypadkach dzwoniących oszustów. Niestety, jedna z gnieźnianek zdążyła stracić pieniądze.
Zadzwonił „pracownik banku”, więc przelał pieniądze na… konto oszustów
Całe oszczędności stracił 54-letni gnieźnianin, który w minioną środę otrzymał telefon od rzekomego pracownika banku. W rzeczywistości był to oszust.
Uwierzyła w listonosza-oszusta. Straciła 16 tys. złotych
Metody takie same, postacie jednak różne. Dzisiaj ponownie do gnieźnian wydzwaniał bądź nadal może wydzwaniać oszust, który działa metodą „na listonosza”.
Próbował dostać się do komputera. Oszusta nagrała niedoszła ofiara
Jeden z Czytelników przesłał do nas nagranie swojej rozmowy z oszustem, który usiłował za pomocą programu AnyDesk uzyskać dostęp do jego komputera. To przykład, jak działają tego typu sprawcy wciąż wielu kradzieży.








