Tag: oszustwo telefoniczne
Przytomność seniora oraz szybkie działanie pracownicy banku oraz policjantów doprowadziły do zatrzymania młodzieńca zamieszanego w proceder oszustwa metodą „na CBŚP”.
Wspólnie apelują: „Nie daj się oszukać”
Tylko w tym roku na terenie naszego powiatu odnotowano już ponad 500 przestępstw internetowych, związanych przede wszystkim z oszustwami. Mieszkańcy tracą pieniądze przez swoją nieostrożność i spryt przestępców. Dlatego teraz ruszyła specjalna akcja informacyjna.
Uwierzyła „policjantce”. Straciła 155 tys. złotych
Na kwotę 155 tysięcy złotych została oszukana mieszkanka Gniezna. Uwierzyła ona osobie, która do niej zadzwoniła i przedstawiła się za policjantkę kryminalną.
Uwierzyła „pracownikowi banku” i straciła 50 tys. złotych
Jedna z mieszkanek powiatu gnieźnieńskiego otrzymała telefon od osoby podającej się za pracownika banku. Uwierzyła jej na słowo i w efekcie straciła oszczędności.
Myślała, że pomaga córce. A pieniądze dostał ktoś inny
W takich sytuacjach najlepiej jest zadzwonić bezpośrednio do rozmówcy, by się upewnić, czy na pewno ta sama osoba jest autorem nadesłanej wiadomości. Inaczej można paść ofiarą oszustwa, tak, jak w poniższym przypadku.
Kolejny gnieźnianin stracił pieniądze metodą „na pracownika banku”
Zaledwie przedwczoraj informowaliśmy o tego typu oszustwie, a dzisiaj kolejny mieszkaniec Gniezna padł ofiarą tej samej metody działania.
Stracili 115 tys. złotych przez jeden telefon
Znowu metodą „na pracownika banku” padły ofiarami oszusta dwie osoby z Gniezna. W dobrze już znany i opisywany sposób dali się nabrać na legendę o zagrożonych oszczędnościach.
Chciała sprzedać, a straciła. Przez „pracownika banku”
Jedna z mieszkanek zgłosiła na policję sprawę utraty pieniędzy z konta przez podstępne działania oszustów – znaną już metodą na „pracownika banku”.
Stracił 140 tys. złotych, wykonując serię przelewów do oszustów
42-letni mieszkaniec Gniezna stracił spore oszczędności, dając się nabrać na „klasyczną” metodę oszustów, podających się za pracowników banku.
Uwierzył w „pracownika banku”. Stracił oszczędności
Przykrą niespodziankę sobie sprawił, poddając się łatwowiernie oszustom, jeden z mieszkańców naszego powiatu. W ten sposób stracił swoje oszczędności.
Wypłaciła pieniądze i przekazała je na wskazane konto – straciła 72 tys. złotych
W miniony piątek, kiedy przypadał Dzień Kobiet, dwie panie z naszego powiatu padły ofiarami oszustw, tracąc przy tym dużo pieniędzy.
Trzy oszustwa w jeden dzień. „Należy zachować rozsądek”
Tylko w minioną środę policjanci zostali powiadomieni o trzech oszustwach, dokonanych na mieszkańcach naszego powiatu. W każdym sposób działania był inny, ale… oparty na braku ostrożności.








