Tag: ul jeziorna
Jeszcze rok temu tętniło tu życie. Przy stolikach spotykali się stali bywalcy, latem zapełniał się ogródek, a przez drzwi jednego z najbardziej rozpoznawalnych lokali gastronomicznych w Gnieźnie codziennie przewijały się dziesiątki klientów. Dziś wnętrze wygląda jak w permanentnym remoncie. Ściany cały czas noszą ślady uszkodzeń, a właściciele „Wenecji” przyznają wprost: nie wiedzą, czy uda im się dotrwać do 30-lecia działalności, bo na ratowanie firmy przeznaczyli już sporo oszczędności.
Jeden z wyjazdów z centrum zamknięty. Spore utrudnienia w śródmieściu
Zgodnie z zapowiedziami, od poniedziałkowego ranka przejazd ulicą Słomianka został zamknięty, a kierowcy muszą korzystać z wyznaczonych objazdów. Utrudnienia związane są z budową kanalizacji deszczowej i obejmują sporą część śródmieścia i potrwają kilka miesięcy. Zmiany dotknęły również pasażerów komunikacji miejskiej.
Zamknięcie przejazdu ul. Słomianka. Wyjazd z centrum innymi drogami
Od poniedziałku, 15 czerwca wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Słomianka, co oznacza zamknięcie przejazdu tą ulicą – również obecnego wyjazdu z centrum od strony ul. Podgórnej i św. Wawrzyńca, a także zmianę w kursowaniu autobusów MPK. Utrudnienia związane są z budową kanalizacji deszczowej.
Murale Gniezna na przestrzeni lat. Firmy, zakłady i pamięć, która płowieje z każdym rokiem
Wielkościenne murale w Gnieźnie kiedyś były wszechobecne. Dziś ich pozostałości bladymi barwami przypominają o tym, że niegdyś kolorowały szarą rzeczywistość PRL-u, nieco pudrując istniejące pustki w zabudowie. Afiszowały zakłady pracy i hasła propagandowe. Te starsze, przedwojenne napisy, przypominały o kapitalistycznych czasach. Po 1989 roku o wszyscy odwrócili się od tych ścian, nawet władze miasta, konserwatorzy i znawcy regionu. Pora przypomnieć te, które zachowały się jeszcze na ulicach Gniezna.
Śródmieście pod znakiem remontów i utrudnień. Kierowców czeka niełatwy czas i próby cierpliwości
Kilka dużych inwestycji drogowych realizowanych jednocześnie sprawi, że 2026 rok będzie trudny dla kierowców w Gnieźnie. Zamknięcie dwóch istotnych ulic w centrum, przebudowa Ronda Gnieźnieńskich Olimpijczyków, roboty na os. Tysiąclecia, budowa ul. Kozala oznaczają objazdy oraz większe korki. Część prac nałoży się na siebie z powodu terminów wykorzystania otrzymanych dofinansowań. Pocieszającym efektem będą jednak wyremontowane odcinki tych dróg.
Zamknięto wjazd do centrum przez ul. Jeziorną – wyjazd jest możliwy. Autobusy MPK zmieniły trasę
Od dzisiaj rozpoczynają się prace związane z budową kanalizacji deszczowej na ul. Jeziornej w Gnieźnie – zamknięty został wjazd od strony ul. Poznańskiej. Jednocześnie wyjazd wciąż jest możliwy. Autobusy MPK Gniezno wyjeżdżające ze śródmieścia przez ul. Łaskiego kursują cały czas, jednak wjeżdżające tą drogą korzystają już z objazdu.
Zamkną jeden z wjazdów do centrum. Autobusy MPK pojadą inną trasą
Od środy 6 maja rozpoczynają się prace związane z budową kanalizacji deszczowej na ul. Jeziornej, co będzie wiązało się z utrudnieniami dla zmotoryzowanych Gnieźnian. Oznacza to zamknięcie odcinka drogi pomiędzy Prokuraturą Rejonową a LOK-iem. Wprowadzone zostaną także objazdy dla autobusów MPK kilku linii.
Pizzeria straciła lokal przez uszkodzony budynek. Już otworzyła się w nowym miejscu
Półtora tygodnia po tym, jak najstarsza gnieźnieńska pizzeria musiała opuścić budynek przy ul. Jeziornej z uwagi na uszkodzenie jego konstrukcji, przeniosła ona swoją działalność na Bednarski Rynek. Póki co nie wiadomo czy i kiedy będzie mogła powrócić do swojej poprzedniej siedziby.
Budowa kanalizacji i uszkodzona ściana. Najstarsza pizzeria w mieście musi opuścić budynek
Na skutek budowy kanalizacji deszczowej przy ul. Jeziornej doszło do pęknięcia ściany w budynku, w którym mieści się najstarsza w Gnieźnie pizzeria, działająca w tym miejscu od 1997 roku. Część obiektu ma zostać wyłączona z użytkowania. Już wcześniej, kiedy zamknięto dojazd i na ulicy zaczęła się budowa, spadły obroty, a teraz firma zatrudniająca kilkanaście osób musi poradzić sobie sama.
Zamknięcie przejazdu z ul. Łaskiego do Tumskiej. Rozpoczynają się wykopy
W najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z budową kanalizacji deszczowej, która ma zostać zrealizowana w rejonie ul. Jeziornej i Łaskiego. W pierwszym etapie zamknięty zostanie przejazd od ul. Łaskiego przy katedrze w kierunku ul. Tumskiej i św. Wojciecha.
Nowa kanalizacja w centrum i skwer na ul. Słomianka – podpisano umowę
Kanalizacja deszczowa na ulicach Jeziornej, Słomianka i Łaskiego oraz nowy zielony skwer w rejonie skrzyżowania ul. Słomianka – to główne elementy inwestycji, na którą dziś podpisano umowę pomiędzy Miastem Gnieznem a firmą, która podejmie się realizacji zadania. Część zadań będzie realizowana technologią przewiertu z uwagi na istniejącą zabudowę.
Nowa kanalizacja w centrum – wyłoniono wykonawcę. Trzeba będzie „dorzucić” 2,5 mln złotych
Skwer na ul. Słomianka będzie tylko akcentem dla podziemnej inwestycji, która zostanie zrealizowana na niej, a także na ul. Jeziornej i Łaskiego. Budowa nowej kanalizacji pozwoli na lepsze zagospodarowanie wód opadowych, które zostaną skierowane bezpośrednio przez filtry do Jeziora Jelonek, zamiast do oczyszczalni. Wybrano właśnie wykonawcę tego zadania.













