W niedzielny wieczór służby zostały powiadomione o zadymieniu na klatce schodowej w kamienicy w centrum miasta. Na miejscu odnaleziono dwa ciała.
Zdarzenie miało miejsce 9 lutego, około godziny 21.30 w kamienicy przy ul. św. Wawrzyńca w Gnieźnie. Służby po dotarciu na miejsce zastały palące się zwłoki dwóch osób – jednej na klatce schodowej w części piwnicznej, a drugiej w bramie budynku. Po ich ugaszeniu stwierdzono zgon – według otrzymanych informacji jest to dwóch mężczyzn.
– Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano palące się ciało człowieka na klatce schodowej. Przystąpiono do jego ugaszenia. Paliło się również w pomieszczeniu piwnicznym, gdzie w trakcie działań gaśniczych ujawniono ciało zwłoki drugiego mężczyzny – przekazał mł. bryg. Łukasz Michalak, zastępca komendanta KP PSP Gniezno.
Na miejsce została wezwana policja, która wraz z prokuratorem prowadzić będzie dalsze czynności w sprawie wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Na tę chwilę nie są znane okoliczności pożaru.
Według nieoficjalnych informacji, zmarli mieli być osobami bezdomnymi.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
denaturat i papieros poszły w parze.