|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Gmina Gniezno z budżetem na kolejny rok

Sesja rady gminy gniezno

Wszyscy radni obecni na środowym posiedzeniu Rady Gminy Gniezno jednogłośnie zaakceptowali projekt uchwały budżetowej na 2023 rok.

Poza sesją budżetową Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, podobne, ważne w skali lokalnego samorządu posiedzenie odbyło się w Urzędzie Gminy Gniezno. W jego trakcie procedowano projekt uchwały, dotyczącej finansów w 2023 roku.

Zgodnie z treścią dokumentu, w kolejnym roku dochody szacuje się na poziomie 75 mln 224 tys. złotych, a wydatki na poziomie 78 mln 923 tys. złotych – w tym majątkowe na poziomie 21 mln 800 tys. złotych.

W ramach wydatków inwestycyjnych zrealizowane mają zostać m.in. droga gminna na os. Łąkowym w Wełnicy (1 mln zł), chodniki w Osińcu oraz Woli Skorzęckiej (w obu przypadkach 300 tys. zł), chodnik w Wełnicy (280 tys. zł), droga wewnętrzna na os. Skalnym w Dalkach (1 mln zł) oraz ul. Kwiatkowskiego w Modliszewku (450 tys. zł). Największym zadaniem, nie tylko w skali 2023 roku, ale w ogóle w historii gminy Gniezno, będzie przebudowa drogi z Pyszczyna przez Krzyszczewo do drogi prowadzącej z Gniezna na Zdziechowę. Tu koszt wyniesie prawie 13 mln złotych, z czego 11,5 mln złotych pochodzi z Polskiego Ładu.

Ponadto powstanie infrastruktura wodno-kanalizacyjna w Jankówku (1,2 mln złotych), sieć kanalizacyjna na os. Południowym w Jankowie Dolnym (400 tys. zł) oraz wodociągi prowadzące do różnych działek w kilku miejscowościach na terenie gminy Gniezno. Dodatkowo powstaną różne liczne projekty na przebudowę niektórych dróg czy budowę kolejnych instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych (szczegóły w uchwale).

W 2023 roku zrealizowane mają zostać także inne zadania inwestycyjne, m.in. budynku Urzędu Gminy, przedszkola w Pyszczynie, instalacji fotowoltaicznej na szkole w Zdziechowie. Gmina Gniezno dotować będzie także Powiat Gnieźnieński w zakresie budowy chodnika w Goślinowie – na kwotę 350 tys. złotych.

W trakcie posiedzenia radni gminni nie mieli żadnych istotnych uwag do projektu budżetu. Ten został już wcześniej dokładnie omówiony podczas spotkań różnych komisji. Podczas głosowania nad budżetem na 2023 rok, wszyscy obecni radni (14 osób obecnych na 15 posiadających mandat), zagłosowali za przyjęciem uchwały.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
z gminy
z gminy
21/12/2022 20:14

Podoba mi się taki wynik glosowania. Brawa dla Pani Wójt!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.