|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Uwaga, znowu dzwoni „policjant”. To oszust!

W środowe południe dyżurny gnieźnieńskiej komendy Policji odebrał już dwa zgłoszenia o próbach oszustwa, dokonanych przez osoby podające się za funkcjonariuszy.

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie apeluje o zachowanie ostrożności, zwłaszcza do osób młodych o ostrzeżenie swoich rodziców i dziadków. Jak poinformowali funkcjonariusze, oszuści ponownie wydzwaniają dziś do mieszkańców powiatu i na różne sposoby próbują wyciągnąć dane lub zmusić do przekazania pieniędzy rzekomo „funkcjonariuszowi CBŚP”, który przyjedzie je odebrać do domu.

Z reguły oszuści dzwonią dopóki im nie uda się „złowić” ofiary, dlatego ostrzegamy i informujemy: – Policjanci nigdy nie proszą o pomoc w akcji osób prywatnych, tym bardziej nie żądają przekazania pieniędzy. Zachowajmy zdrowy rozsądek i zimną krew, nawet jeżeli zostało się poinformowanym o potencjalnym zagrożeniu np. utrata środków, wypadku drogowym, który rzekomo miał spowodować syn czy córka. Należy spokojnie przemyśleć, czy osoba najbliższa lub zgromadzone przez nas środki finansowe naprawdę mogą być w niebezpieczeństwie, czy może rozmowa prowadzona jest z oszustem, który dopiero sytuację chce wykorzystać – informuje KPP Gniezno.

Nie podawajmy danych osobowych

Nie mówmy czy i ile mamy pieniędzy na koncie lub w domu

Nie przekazujmy nikomu pieniędzy

Zakończmy rozmowę i zadzwońmy do córki lub syna, by zapytać się czy wszystko u nich jest w porządku. Skontaktujmy się z bankiem i upewnijmy się, że z kontem nic się nie dzieje.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.