|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Trwa kontrola w OHP w Niechanowie

(Wikimedia Commons, Lichen99)

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zwróciło się do komendy głównej Ochotniczych Hufców Pracy z wyjaśnieniem odnośnie zdarzenia, do którego doszło w niechanowskim ośrodku.

O wszystkim informuje RMF FM. Rozgłośnia podała iż w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie trwa szczegółowa kontrola pod kątem bezpieczeństwa w placówce w Niechanowie. Niespełna dwa tygodnie temu doszło tam do gwałtu oraz próby jego usiłowania na 13-latku, czego fakt postawienia takich zarzutów potwierdziła Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Jak przekazała rozgłośnia, która otrzymała informację z biura prasowego ww. ministerstwa: – Resort Rodziny i Polityki Społecznej niezwłocznie zwróciło się do Komendy Głównej OHP z prośbą o przedłożenie szczegółowych wyjaśnień w sprawie. W OSiW OHP w Niechanowie aktualnie trwa kontrola zlecona przez komendanta głównego OHP. Sprawa podlega również dalszym czynnościom prokuratury. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej stale monitoruje sytuację i postęp czynności mających wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Przypomnijmy iż w sprawie zarzuty usłyszało trzech młodzieńców w wieku 18-17 lat. Mimo swojego wieku będą odpowiadać jako dorośli. W sprawie zaistniałej sytuacji, mimo takich zapowiedzi, ani OHP w Niechanowie, ani także komenda tej organizacji, nie wystosowała żadnego oświadczenia.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.