|  Rafał Wichniewicz  |  7 komentarzy

Nad Jeziorem Jelonek stanął „ptasi bufet”

źródło: Urząd Miejski

By chronić ptactwo wodne przed dokarmianiem „byle czym”, nad popularną wśród gnieźnian Wenecją postawiono… automat z ziarnami.

Zakład Zieleni Miejskiej od jakiegoś czasu w rejonie akwenów wodnych, gdzie mieszkańcy nierzadko dokarmiali ptactwo, ustawił znaki informujące o szkodliwości wyrzucania niektórych produktów żywieniowych – szczególnie tych przetworzonych, które mogą szkodzić ptakom.

Aby dalej zapobiegać temu procederowi, zdecydowano się przyłączyć do inicjatywy „Ptasiego Bufetu”. Na wydzierżawionym w tym celu miejscu stanęło urządzenie, które ma dostarczać bardziej przyjazny pokarm dla ptaków.

Nad brzegiem Jeziora Jelonek (niedaleko placu zabaw) ustawiono automat, w którym za wrzuconą monetę 2-złotową można otrzymać garść specjalnej karmy, na która składa się mieszanka wartościowych ziaren i zbóż: W jej skład wchodzą: owies, pszenica, kukurydza, groch, słonecznik, proso i sorgo – informuje Magistrat. Więcej informacji o urządzeniu i inicjatywie można znaleźć na stronie ptasi-bufet.pl

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wyborca
06/03/2023 12:07

A kiedy zostanie zbudowany most nad Wenecją? Coś mi świta, że obiecywał go kandydat na prezydenta w swojej kampanii wyborczej.

Kkk
Kkk
04/03/2023 15:59

Kiedy będzie otwarta w końcu Wenecja? Prace ciągną się w nieskończoność?

Artystka Zosia
Artystka Zosia
02/03/2023 07:22

Szkaradztwo, nie pasujące do tak ładnie urządzonego parku !

Scarlett
Scarlett
28/02/2023 19:18

Oby tylko tej karmy zapobiegliwe babcie nie wysypywały na Rynku dla gołębi! A tak naprawdę karmiąc ptaszyska oduczamy je od samodzielności i one tracą instynkt. Co innego w mroźne zimy, ale teraz? Gdy pola nie są pokryte śniegiem? Powinno się przypominać wszem i wobec o zakazie dokarmiania zwierząt w taką pogodę!

będą jaja?
będą jaja?
28/02/2023 13:21

Dinozaury wymarły dlatego że , nie miały tak wspaniałych polityków i samorządowców jak KO 😉 Ale dokarmianie ” kaczek” szokuje !

micio
micio
28/02/2023 12:53

Widze ze starannie wyselekcjonowanie odmiany zbóż- w odpowiednich proporcjach…
nie jakieś kromki chleba wczorajszego

kaja
kaja
28/02/2023 11:04

biznes© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.