|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Inni zaśmiecili, a mieszkańcy przyszli i posprzątali

W niecały miesiąc po publikacji artykułu na temat sytuacji panującej w rejonie ul. Zabłockiego i Staszica, zorganizowana została akcja uprzątania tego terenu.

Pod koniec marca w rejonie Jeziora Winiary i ul. Spokojnej odbyła się osiedlowa akcja sprzątania świata. Tuż po niej, jeden z mieszkańców skontaktował się z nami, wskazując miejsce na os. Ustronie, gdzie znajduje się dzikie wysypisko śmieci. Sprawę opublikowaliśmy w ramach „Migawek z miasta”, a co wzbudziło na tyle duże zainteresowanie, że postanowiono teren ten uprzątnąć.

Akcja odbyła się w piątkowe popołudnie 21 kwietnia. Dzięki pracy wolontariuszy tj. harcerzy, Polskiego Klubu Ekologicznego, Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, rady osiedla, urzędników Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego oraz mieszkańców okolicy, udało się zebrać mnóstwo śmieci, które zanieczyszczały otoczenie. Przede wszystkim butelek plastikowych, szklanych, rozbitego sprzętu AGD i RTV, ubrań, opon itp. Podstawiony kontener napełniał się bardzo szybko.

Nie da się ukryć, że tego typu akcje są dobrą lekcją ochrony środowiska, ale bez odpowiedzi pozostaje pytanie, jak długo teren ten pozostanie w tak uprzątniętym stanie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wilk
wilk
22/04/2023 13:47

Brawo!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.