|  Rafał Wichniewicz  |  14 komentarzy

Tłumy gnieźnian nad „Wenecją”

Otwarcie Parku Piastowskiego wokół Jeziora Jelonek po rewitalizacji 2023

Promenada wokół Jeziora Jelonek dawno nie widziała tylu spacerowiczów, którzy przybyli na wydarzenie z okazji otwarcia Parku po rewitalizacji.

Mimo, że prognozy nie były łaskawe, a i od sobotniego poranka aura była wciąż bardziej kwietniowa, aniżeli majówkowa, to już w okolicach południa nad Jeziorem Jelonek pojawiło się wielu mieszkańców chcących obejrzeć ukończony ostatni odcinek promenady nad popularną „Wenecją”.

Zaplanowane w sobotnie popołudnie różne atrakcje, przygotowane przez MOK oraz inne organizacje, przyciągnęły wielu zainteresowanych skorzystaniem z atrakcji zaplanowanych na ten czas.

Całość urozmaiciły także punkty gastronomiczne, które na letni sezon zagościły od strony placu zabaw przy ul. Jeziornej oraz na samej wyspie. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wilk
wilk
01/05/2023 16:13

No dobrze tylko dziury w całym mieście i osiedlach są już od TRZECH miesięcy i jakoś tego nie widzą nieudacznicy !!!

Ela
Ela
30/04/2023 08:02

Boje się tylko ,że wandale zrobią to co w parku za Dziekanka.

bobhaus
bobhaus
30/04/2023 06:34

Brawo Panie Prezydencie .. Gniezno się cywilizuje.

Tomasz
Tomasz
29/04/2023 20:59

I tak powinno być co weekend
Gniezno żyje pełnom parą
Zwiedzać przyjechałem i się w Gnieźnie zakochałem – takie proponuje nowe hasło dla nszego miasta

Adam
Adam
30/04/2023 12:58
Odpowiedź  Tomasz

Ja proponuję korepetycje z ortografii.

Gnieźnianin
Gnieźnianin
29/04/2023 18:47

Prezydent Budasz potrafi robić wielkie rzeczy. Trzy mosty, dolina pojednania, rowery miejskie, teraz Wenecja.

Zatroskany Mieszkaniec
Zatroskany Mieszkaniec
30/04/2023 08:40
Odpowiedź  Gnieźnianin

Dużo pochwal dla Prezydenta, ale brak nowych inwestorow w strefie ekonomicznej. Młodzi wyjeżdżają z Gniezna. Starówka lepiej nic nie mówić. Niektóre kamienice nie były remontowane od kilkudziesięciu lat. Bardzo psują wygląd miasta.

Bart
Bart
30/04/2023 09:04
Odpowiedź  Gnieźnianin

I cyk 50 zł do wypłaty.

Qter
Qter
30/04/2023 11:12
Odpowiedź  Gnieźnianin

Rzeczywiście, prezydent Budasz to gnieźnieński Kazimierz Wielki (szkoda ,że tylko wzrostem). Jego wspaniałe koncepcje doprowadziły prawdopodobnie Gniezno na pierwsze miejsce w ilości sklepów wielkopowierzchniowych na 1 mieszkańca. Mamy: 8 Biedronek, 6 Dino, 2 Carrefour, 2 Lidle, 1 Intermarche, 1 Kaufland, 1 Netto i 1 Aldik (w budowie). Jeśli coś przeoczyłem, to proszę o uzupełnienie. Jednym słowem rozwój miasta całą gębą. Wróbelki ćwierkają, że ten pan ma ubiegać się o mandat posĺa; mam nadzieję, iż gnieźnianie swój rozum mają i odeślą Pana Budasza na pocztę.

Damio
Damio
30/04/2023 16:02
Odpowiedź  Qter

Który z tych sklepów wybudował Budasz? Udajesz że jesteś ignorantem czy pisior i kłamca z premedytacją? Takie prawo budowlane stworzył PiS.

Kris
Kris
01/05/2023 22:04
Odpowiedź  Damio

Panie Budasz, panu już naprawdę dziękujemy, więc po co te wpisy?

Qter
Qter
02/05/2023 10:13
Odpowiedź  Damio

Chyba należysz do tych zaślepionych mienawiścią z PO, bo nawet nie potrafiłeś przeczytać mojego posta ze zrozumieniem. Obrażasz mnie nie mając pojęcia kim jestem i jakie są moje poglądy. Tylko słabi i bezsilni stosują inwektywy. Wszystko, co napisałem jest prawdą, a jak wygląda „rozwój” Gniezna, za obecnego prezydenta i jego poprzednika, widać gołym okiem.

bobhaus
bobhaus
03/05/2023 12:41
Odpowiedź  Qter

W czym problem?? Że za dużo sklepów wielkpowierzchniowych? Swego czasu przy końcu lat 80 – tych powstała koncepcja urbanistyczna zagospodarowania kwartału ulic ograniczonego ulicami B.Chrobrego ,Mieszka I , Dąbrówki i Rynek. Miały powstać sklepy i butiki , kameralne knajpki i hotele. Z tego wszystkiego w roku 1991 zrealizowano deptak na ulicy B.Chrobrego .W roku 2000 Rynek i ul.Dąbrówki częściowo deptak wraz ze strefą ograniczonego ruchu. A w projektowanym kwartale budynków co zostało zrobione? I dlaczego ten stan trwa do dziś? Poczytajcie w archiwalnych numerach tygodnika ,, Przemiany Na Szlaku Piastowskim ,, z tamtego okresu. Ten stan mentalny trwa do dziś. Pan Prezydent Tomasz Budasz zrobił bardzo dużo. Ale i do zrobienia jest bardzo dużo. Bo to miasto ma w zasadzie wieczyste zaniedbania .A wszystkiego nie da się zrobić natychmiast. Niech malkontenci przyjmą to do wiadomości . Życie w kapsule historycznych rekonstrukcji i uznawanie sobie tego za patriotyzm i działanie na rzecz dobra wspólnego jest życiem w przeszłości. Tak jak przeszłością jest istnienie sklepów mało powierzchniowych które przyniosły by godziwy dochód dla prowadzącego taki sklep. Jeśli dysponuje własnym lokalem to opłacalność jeszcze będzie możliwa. Prowadzący sklepy w wynajętych od właścicieli lokalach tej opłacalności już nie mają. Niech który spróbuje poprosić właściciela o obniżenie czynszu. Zaraz słyszy ,, na pana – pani miejsce mam dziesięciu chetnych. Otóż tych chętnych na te lokale użytkowe jest chronicznie brak . I brak będzie dopóki nie przybędą do Gniezna by się osiedlić emigranci i uchodźcy tak z Ukrainy jak i z innych krajów którzy tchną innego ducha w to miasto. Jednakże by tak było musi być atmosfera tolerancji której w tym mieście brak od bardzo dawna.

wilk
wilk
02/05/2023 15:30
Odpowiedź  Gnieźnianin

Niech się przejedzie miastem i osiedlami i pogoni tych nieudaczników z Zarządu Dróg i w końcu niech chociaż płatają DZIURY,które są od kilku miesięcy !!! Niech NIE biorą tylko naszej kasy za udziały w spółkach tylko się wezmą do roboty komuchy!!!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.