|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Klub pacjenta ponownie w Gnieźnie – wykłady i bezpłatne badania

22 maja Fundacja „Z Sercem do Pacjenta” we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Szpitalem Pomnik Chrztu Polski zapraszają na kolejny Klub Pacjenta w Gnieźnie.

W ramach spotkania uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach na temat zdrowia, bezpłatnych badaniach oraz indywidualnych rozmach ze specjalistami. Wszystko rozpocznie się 22 maja o godzinie 11 w Instytucie Kultury Europejskiej przy ul. Kostrzewskiego.

Kluby Pacjenta to inicjatywa Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland, której celem jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki i zdrowego stylu życia. Odbywają się one cyklicznie niemal w całej Polsce – wszędzie tam, gdzie działają placówki American Heart of Poland. W każdym spotkaniu bierze udział około 150 osób.

Wykład na temat profilaktyki nowotworów przewodu pokarmowego wygłosi kardiolog Mateusz Hen. Natomiast z prelekcją pod tytułem ,„Czym jest stres, jak się objawia i jak sobie z nim radzić” wystąpi psycholog Katarzyna Zygaj. Dopełnieniem spotkania będzie wykład Izabeli Kołodziejczak z Wielkopolskiego Oddziału NFZ na temat projektu Akademia NFZ. Do dyspozycji słuchaczy będzie również specjalne stoisko NFZ, gdzie specjaliści Narodowego Funduszu Zdrowia będą się dzielić swoją wiedzą w zakresie profilaktyki zdrowotnej w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

W programie Klubu Pacjenta nie zabraknie również miejsce na praktyczne aspekty związane z profilaktyką – na uczestników spotkania czeka również możliwość skorzystania z bezpłatnych badań. Jak podkreślają słuchacze wykładów, jest do doskonała okazja, by wymienić się doświadczeniami z innymi gośćmi i poszerzyć swoją wiedzę na temat profilaktyki zdrowotnej.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych rezerwacji.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.