|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Trwa wykaszanie rdestnicy na Jeziorze Winiary

Jak co roku, na powierzchni Jeziora Winiary zauważyć można obecność rdestnicy kędzierzawej. Właśnie trwa jej podkaszanie.

Rdestnica w ostatnich latach dość mocno rozwinęła się na sporej powierzchni jeziora. Szczególnie jest to widoczne od strony Wiaduktu Solidarności i Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego, ale także wzdłuż większej części brzegu całego akwenu.

Roślina sama w sobie służy środowisku wodnemu, pozwalając oczyszczać jezioro, ale jej nadmiar długofalowo może być szkodliwy – kiedy zaczyna obumierać, zabiera tlen potrzebny do funkcjonowania każdego akwenu.

Od kilku dni na Jeziorze Winiary trwa wykaszanie rośliny, której pozostałości są wybierane na brzeg i docelowo będą utylizowane. Jest to kontynuacja akcji podobnej do tych z poprzednich lat.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
micio
micio
09/06/2023 18:50

Kiedyś jezioro było czyste, nie było tej rdestnicy. Może niech ktoś sie tym profesjonalnie zajmie a nie tylko profilaktycznie koszenie… no chyba że o to chodzi aby kasa płynęła… Jezioro jest oszpecone, strasznie to wygląda i takie gadanie że jest pożyteczna itp nie trafią do mnie jak i moich znajomych. Wstyd z odwiedzającymi Gniezno sie pojawiać w tych okolicach© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.