|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Włamanie do poradni. Skradziono komputer, na którym były przechowywane dane osobowe

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
źródło: Powiat Gniezno

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gnieźnie poinformowała, że do jej siedziby miało miejsce włamanie. Złodzieje ukradli ze środka komputer, na którym były przechowywane wrażliwe dane.

O zdarzeniu informuje ww. poradnia w komunikacie wydanym dzisiaj. Jak przekazano, w poniedziałek 5 czerwca zauważono, że do tymczasowej siedziby tej placówki przy ul. Paczkowskiego 16 doszło do włamania. Z budynku skradziono m.in. komputer, zawierający dane osobowe osób korzystających z poradnictwa.

W związku z tą sytuacją, poradnia przekazała, że o zdarzeniu poinformowano Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie oraz Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Instytucja zapewnia jednak, że informacje przechowywane na urządzeniu były zabezpieczone.

– Skradziony komputer posiadał zabezpieczenia kryptograficzne uniemożliwiające odczyt danych osobowych, zatem ryzyko dla osób, których dane dotyczą jest na poziomie niskim – przekazano w komunikacie.

Jak dalej dodała poradnia, osoby korzystające z tej placówki mają prawo do kontaktu z dyrekcją w celu realizacji swoich uprawnień wynikających z przepisów o ochronie danych osobowych:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gnieźnie, ul. Paczkowskiego 16, e-mail: poradnia@ppp.powiat-gniezno.pl

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.