|  Rafał Wichniewicz  |  Zostaw komentarz

Absolutorium studentów pielęgniarstwa i fizjoterapii ANS

Akademia Nauk Stosowanych zakończyła kolejny rok edukacyjny – z tej okazji odbyła się uroczystość absolutoryjna dla studentów dwóch kierunków licencjackich i magisterskich.

Zwieńczenie nie tylko lat nauki, ale także i pewnego etapu w swoim życiu. Dla 44 studentów Akademii Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego, która od prawie dwóch dekad kształci studentów na terenie Gniezna, był to moment szczególny. Absolutorium w piątkowe południe odbierali żacy z Instytutu Nauk o Zdrowiu – 22 licencjatów z kierunku pielęgniarstwo oraz 22 magistrów fizjoterapii – część jest jeszcze przed obroną swojej pracy dyplomowej. 

– W naszych zawodach, czy to lekarskim, pielęgniarskim, fizjoterapii, studia są jedynie przygotowaniem do właściwej dopiero nauki. Tego nigdy nie możemy zapomnieć. My akurat musimy się uczyć bez przerwy. Kończąc studia, rozpoczynamy dopiero właściwą naukę przy pacjencie i będziemy się uczyli do końca naszego życia. Postęp w medycynie jest tak duży, że nie możemy nie robić nic i stać w miejscu, bo wtedy się cofamy. Musicie się starać o to, by nadążać za zdobyczami nauki i tym wszystkim, co jest postępem, uczyć się zawsze i pamiętać o tym, jakie jest nasze podstawowe powołanie – służyć choremu – mówił prof. dr hab. n. med. Paweł Chęciński, rektor ANS.

Następnie głos zabrali pozostali przedstawiciele uczelni oraz zaproszeni goście, którzy podkreślali znaczenie zawodów, które zdobywają absolwenci tej placówki. Tuż po krótkim akcencie artystycznym, dokonano wręczenia absolutoriów. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.